Protesta akcijā pie Saeimas pieprasa aizturētajam katoļu priesterim mainīt drošības līdzekli

3 komentāri
Protesta akcijā pie Saeimas pieprasa aizturētajam katoļu priesterim mainīt drošības līdzekli
Monta Jakovela, TV3 Ziņas

Aptuveni simts cilvēki sapulcējušies protesta akcijā pie Saeimas. Piketētāji pieprasa pārskatīt aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu.

Uz piketu sabraukuši cilvēki no Rēzeknes draudzes un iesnieguši Saeimā vēstules, lai Zeiļam maina drošības līdzekli. Sanākušie akcentē, ka priesteris Zeiļa šobrīd esot slimnīcā un ir pārcietis divas operācijas.

Protestējošajiem līdzi ir plakāti, kuros pausta prasība “atvieglot onkoloģiski slima cilvēka ciešanas – mainīt drošības līdzekli”, līdztekus paužot uzskatu, ka Zeiļa apcietināts netaisnīgi. Vienlaikus protestētāji uzsver, ka publicēt personas vārdu pirms tiesas ir cilvēktiesību pārkāpums.

Kādā plakātā arī lūgta “Saeimas uzraudzība taisnīgā lietas izmeklēšanā”, uz cita rakstīts – “publicēt vārdu pirms tiesas – cilvēktiesību pārkāpums”. Plakātos ietvertie vēstījumi tāpat mudina palikt stipriem un nezaudēt ticību.

Rīgas apgabaltiesa 21. septembrī nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.