Prokurors: Izpaužot valsts noslēpumu, Jurašs būtiski apgrūtinājis nozieguma atklāšanu

3 komentāri
Prokurors: Izpaužot valsts noslēpumu, Jurašs būtiski apgrūtinājis nozieguma atklāšanu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Publiski izpaužot informāciju par miljona eiro vērta kukuļa saņemto piedāvājumu, toreizējais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks, tagadējais Saeimas deputāts Juris Jurašs būtiski apgrūtinājis iespēju atklāt šo iespējamo noziegumu.

Ar tādu papildu informāciju par šo lietu, ņemot vērā sabiedrības pastiprināto interesi, piektdien klajā nākusi prokuratūra. Iepriekš tās sniegtā informācija bija skopa, vien norādot, ka iemesls, kādēļ Saeimai tiek lūgts Jurašu izdot kriminālvajāšanai, ir iespējama valsts noslēpuma izpaušana. Tagad prokurors Māris Urbāns izplatījis papildu rakstisku informāciju par lietas apstākļiem.

Prokurors norāda, ka pirms trīsarpus gadiem Jurašam piedāvāts miljona eiro vērts kukulis. Tā mērķis bijis pārkvalificēt ”Latvijas Dzelzceļa” kukuļošanas lietu uz tādu, par ko paredzēts daudz maigāks sods. Par faktu Jurašs ziņojis tā laika KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam un šo ziņojumu kvalificējis kā valsts noslēpumu. Vienlaikus Jurašs apzināti neesot norādījis personu, kas sniegusi informāciju par igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska iespējamo nodomu samaksāt viņam kukuli.

Prokuratūra uzsver, ka Juraša teiktais, ka KNAB vadība uz viņa ziņojumu neesot reaģējusi, neatbilst patiesībai.

Pamatojoties uz ziņojumu, sākta izmeklēšana, un Jurašs bijis par to informēts. Turklāt žurnālam ”Ir” valsts noslēpumu saturošā informācija par kukuļa piedāvājumu pausta laikā, kad joprojām turpinātas operatīvās darbības. Tas būtiski apgrūtinājis noskaidrot gan iespējamo kukuļa devēju, gan viņa līdzdalībniekus, gan saistību ar citām noziedzīgām darbībām.

Jau ziņots, ka Jurašs sevi uzskata par trauksmes cēlēju. Viņš ziņojis tā laika KNAB vadībai par kukuļa piedāvājumu, taču uz viņa informāciju neviens neesot reaģējis.

Saeimas atbildīgā komisija nākamnedēļ turpinās lemt, vai dot ”zaļo gaismu” Juraša izdošanai. Ja Saeima balsos “par”, tad Jurašs nevarēs pilnvērtīgi piedalīties parlamenta darbā.

3 komentāri