Prokurores darba nespējas dēļ Priverta kokaīna kontrabandas lietas iztiesāšana atlikta līdz martam

0 Komentāru
Prokurores darba nespējas dēļ Priverta kokaīna kontrabandas lietas iztiesāšana atlikta līdz martam
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Saistībā ar prokurores darba nespēju Rīgas apgabaltiesā uz 5. marta plkst. 13.00 pārcelta krimināllietas izskatīšana pret savulaik bēdīgi slaveno narkokurjeru Rolandu Privertu, kurš apsūdzēts par kokaīna kontrabandu un kokas lapu glabāšanu, pavēstīja Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Iepriekš lietu bija paredzēts skatīt rītdien, 23. janvārī.

Lieta nonākusi apelācijas instancē, jo Rīgas rajona tiesa Privertam piesprieda septiņus gadus ilgu ieslodzījumu, taču viņš šo spriedumu pārsūdzēja.

“Latvijas Avīze” pērn vēstīja, ka narkotiku kontrabandā Priverts darbojies kopā ar Jāni Tidriķi, Antanu Buividu, Mindaugu Barču un Sigitu Šermukšni. Pret viņiem lieta izdalīta atsevišķā tiesvedībā. Šim četriniekam katram piespriesti seši gadi cietumā.

Lasi vēl – Narkokurjers Priverts par Kokneses kravas aizturēšanu: Ja aiz tā stāv meksikāņu karteļi, vainīgos novāks

Kā tiesas debatēs norādīja prokurore, Šermukšnis pirmstiesas izmeklēšanā liecinājis, ka 2013. gadā Klaipēdā ticies ar Barču, kurš ierosinājis nopelnīt vieglu naudu. Barčs viņu katru dienu “apstrādājis”, teicis, ka labi izskatoties un uz viņu nekritīšot aizdomas, līdz Šermukšnis piekritis. Nauda bijusi vajadzīga mātei un brālim ar invaliditāti. Barčs viņu iepazīstinājis ar Tidriķi un Buividu.

Šermukšnis vairākas dienas dzīvojis viesnīcā Buenosairesā pie Prīverta, trenējies rīšanā ar maziem tomātiem un jogurtu. Tad vienā dienā atnācis kāds vietējais un iedevis dvielī ietītas 119 brūnas kapsulas. Šermukšnis tās norijis un 1.augustā izlidojis uz Rīgu, kur viņu sagaidījuši draugi. Bijis slikti, tomēr sācis ēst, lai kapsulas “nāktu ārā”, ko visi gaidījuši. Palicis ļoti slikti, neatceroties, cik dienas dzīvojis viesnīcā. Daļa kapsulu “iznākušas ārā”, no kurām pusi paņēmis Priverts. Lai kapsulas “nāktu ārā”, draugi devuši plūmes, jogurtu, caurejas zāles, veduši pie kāda ārsta, kurš nevarējis palīdzēt. Beigās Šermukšnis apcietināts viesnīcā Lilastē.

Prokurore norāda, ka Priverta uzdevums noziedzīgajā grupā bijis viesnīcas rezervācija, kokaīna sagādāšana, kā arī kurjera sagaidīšana un izmitināšana, par ko pienākusies puse no kokaīna. Arī Latvijā sākumā kurjers bijis Priverta aprūpē, pēc tam viņš nogādāts viesnīcā. Barča uzdevums bijis kurjera sameklēšana, nauda aviobiļetei un pases izgatavošanai. Tidriķa uzdevums bijis aviobiļešu pirkšana un finanšu kārtošana, bet Buivida – kurjera transportēšana pa Latviju.

Policijai bijusi informācija par darbībām ar narkotikām, tāpēc iesaistītie cilvēki noklausīti. Piemēram, Priverts zvanījis Tidriķim un prasījis, “vai izgājis”, un teicis, lai nopērk stiprākas zāles. Sākumā policijai licies, ka iesaistīta arī sieviete, jo pa telefonu tieši par narkotikām netika runāts, bet par narkotiku “iziešanu” runāts kā par sievieti un vai viņai jau notikušas dzemdības.

Kad ar “dzemdībām” neveicies, draugi zvanījuši un lūguši uz viesnīcu atbraukt proktologu, ko tas atteicies darīt. Tad draugi veduši Šermukšni pie proktologa, kurš, apskatot pacientu, stingri ieteicis viņam steidzīgi doties uz slimnīcu, bet draugi viņu aizveduši atpakaļ uz viesnīcu un bijuši šausmās par pieķēzīto tualeti. Viesnīcā smagā stāvoklī un bezsamaņā Šermukšnis arī apcietināts. Viņam bijušas sametušās zarnas un tajās vēl palikušas trīs kapsulas ar kokaīnu. Kur palika pārējās kapsulas ar kokaīnu, nav zināms, atsaucoties uz tiesā noskaidroto, vēstīja LA.

“Priverts kontrolēja situāciju. Šermukšnis bija tikai kokaīna konteiners, peļņas avots un atradās pakļautības stāvoklī,” tiesas debašu nobeigumā sacījusi prokurore.

“Nekādas darbības ar narkotikām neesmu veicis. Neesmu kokaīnu pircis, ne organizējis kaut ko tā sakarā. Šermukšnis mani apsūdz apmaiņā pret savu brīvību, un tāpēc viņa liecības nav ticamas. Savukārt policijai bija svarīgi no mums uztaisīt organizētu grupu. Neesmu paņēmis pusi kokaīna, kā apgalvo Šermukšnis, un pēc tam pazudis,” tiesas debatēs apgalvoja Priverts.

Pērn oktobra sākumā sarīkotajā preses konferencē Priverts sacīja, ka krimināllieta esot safabricēta, jo viņam ir alibi. Lietu izdevies safabricēt, jo Privertu nodevis advokāts, kurš aizmuguriski sadarbojies ar apsūdzības virzītāju.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Priverts par narkotiku noziegumiem cietumā pabijis vairākkārt. Jau 1999.gada sākumā viņu kopā ar toreizējo Latvijas Modeļu asociācijas prezidenti Dairu Silavu Rīgas lidostā aizturēja par mēģinājumu Latvijā ievest gandrīz divus kilogramus kokaīna. Par šo gadījumu Augstākā tiesa 2000.gada novembrī Privertam piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem, taču no cietuma viņš tika atbrīvots pirms termiņa.

2004.gada sākumā Privertu aizturēja Gvajakilas lidostā Ekvadorā. Pie viņa tika atrasti 894 grami kokaīna.

Savukārt 2009.gadā Privertam tika piespriests astoņu gadu cietumsods Somijā par kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas uz Somiju, Igauniju un Latviju.

Kā vēsta LA, pēdējos gados Priverts dzīvo gan Latvijā, gan Bolīvijā, kur nodibinājis firmu un sarunājis tur sākt tirgot Latvijas balzamu. Kokaīna un citu narkotiku laiks viņam esot pagājis. “Nezīmējos, esmu kluss un mierīgs, spēlējos biržā ar internēta valūtu bitkoiniem,” laikrakstam sacījis apsūdzētais. Uz tiesu Rīgā gan viņš esot nācis regulāri.

0 Komentāru