Prokuratūrai nodota lieta par Latvijas futbola industrijas aizkulisēm

0 Komentāru

Pēc trīs gadu ilgas izmeklēšanas policija nodevusi prokuratūrai lietu par futbola spēļu rezultātu manipulāciju mantkārīgos nolūkos. Aizdomās tiek turētas divas futbola kluba “Daugava” amatpersonas, kas, iespējams, izkrāpušas arī UEFA naudu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētie piesavinājušies futbola klubam “Daugava”, kas agrāk saucās ”Dinaburg”, paredzēto naudu par dalību Eirokausos gandrīz 300 tūkst. eiro apmērā.

Pirms trim gadiem policija aizturēja astoņas personas, kuras sākotnēji tika turētas aizdomās par futbola spēļu rezultātu ietekmēšanu, bet izrādījās, ka stāsts ir vēl nopietnāks. Neoficiāli zināms, ka galvenais aizdomās turamais bija futbola kluba ”Dinaburg” prezidents Oļegs Gavrilovs un tehniskais direktors Jevgeņijs Klopovs.


Dairis Anučins,
Valsts policijas pārstāvis:

Šīs personas, visticamāk, ir pretlikumīgi piesavinājušās naudu, ko klubs bija saņēmis no EUFA, un izvairījušās no nodokļu nomaksas lielā apmērā, tādēļ lūgts prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu par šiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Gavrilovs jau 2009. gadā tika uz mūžu diskvalificēts no Latvijas futbola. Abiem aizdomās turētajiem par piesavināšanos lielā apmērā draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

0 Komentāru