Prokuratūra arestē skandalozā Māra Sprūda firmas īpašumus, neļaujot tos pārdot Rīgas domei

1 komentārs
Prokuratūra arestē skandalozā Māra Sprūda firmas īpašumus, neļaujot tos pārdot Rīgas domei
Foto: Edijs Pālens, LETA

Pirmdien Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja atbalstīja četru zemesgabalu iegādi, lai attīstītu Skanstes apkārtni. Daļa zemes pieder Mārim Sprūdam. Jau sēdes laikā izskanēja jautājums – vai Sprūda nedienas ar tiesībsargājošajām iestādēm nevar ietekmēt darījuma gaitu?

“Ar procesa virzītāju esam sarakstījušies. Likumā atrunāts, kā jāveic. Konceptuālu piekrišanu esam saņēmuši no uzraugošā prokurora. Par katru kustību jāinformē, ko darām. Uzturam kontaktus, tiks norādīts, kur jāskaita naudiņa,” norāda Rīgas domes pārstāve Evita Rorbaka.

Tagad atklātībā nākusi informācija, ka prokuratūra uzlikusi arestu Sprūdam un viņa ģimenes locekļiem piederošā uzņēmuma AS “Projekts B10” mantai, tādējādi pagaidām liedzot Rīgas domei iegādāties vairākus Skanstes teritorijas atjaunošanai nepieciešamos zemesgabalus.

Prokuratūra par šo situāciju pagaidām nekādus komentārus nesniegs, plašāka informācija būšot septembrī.

“Rīgas domei vajadzētu realizēt Skanstes ielas revitalizācijas projektu par Eiropas naudu. Realizēt tādu var tikai tad, kad visa zeme pieder Rīgas pilsētai. Zeme pieder vairākiem īpašniekiem, tai skaitā zināmai fiziskai personai. (TV3: Cik tad Sprūds saņems no Rīgas domes?) Tagad es nevaru saskaitīt visu. Visa summa kopumā visiem [zemju īpašniekiem] ir 900 000 eiro,” stāsta domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Firmai “Projekts B10” pieder 5660 kvadrātmetri zemes, un to bija iecerēts atpirkt par 366 550 eiro. Sprūdam piederošās daļas vērtība noteikta 73 310 eiro apmērā.

Antonijas iela 7. Nu jau leģendāra vieta, kurā reģistrēts uzņēmums “Projekts B10”. Tā valdē darbojas Māris Sprūds, bet padomē viņa radinieki. Pašu Māri Sprūdu TV3 Ziņām tā arī neizdodas sazvanīt.

Rīgas pašvaldība trešdien saņēmusi Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora lēmumu par to, ka neatliekamības kārtībā “Projekts B10” mantai ir uzlikts arests.

1 komentārs