1 komentārs

Attiecības Krievijas un rietumu starpā sasniegušas zemāko punktu un pielīdzināmas aukstā kara laikam, turklāt ir bažas, ka saspīlējums pušu starpā vēl vairāk palielināsies. Šādas un citas ne pārāk optimistiskas frāzes šodien izskanēja Jūrmalā – saskaņieša Jāņa Urbanoviča rīkotajā Baltijas forumā.

Pasākumā, kas tradicionāli pulcē Krievijas elitei lojālu ekspertus, arī šoreiz Kremlim veltītas kritikas izskanēja maz. Krievijas pārstāvji uzsvēra, ka ar Eiropu grib sadarboties, vienlaikus norādot, ka NATO bruņošanos Austrumu virzienā necietīs.

Baltijas forumā, kurš notiek jau 18 gadus tradicionāli spriež par Krievijas un rietumu attiecībām, kas vienmēr bijušas problemātiskas un pēdējā laikā pavisam pasliktinājušās. Krievijas pārstāvjiem nepamanīts nav palicis arī vakardienas incidents, kad pēc iebraukšanas Rīgā aizturēta Latvijas melnajā sarakstā iekļautā propagandas medija Rossija segodņa producente Ella Taranova, kura bija plānojusi piedalīties forumā.

Rīgas mērs Nils Ušakovs pat izteicās, ka mēs dzīvojam laikā, kas arvien vairāk sāk atgādināt auksto karu.

Diskusijās daudz tika pieminēta gan Krievijas un NATO militārā sacensība, gan ekonomisko sankciju sekas. Latvijas oficiālā pozīcija gan ir nemainīga – iespēja mīkstināt rietumu nostāju pret Kremli šobrīd nav.

Forumā vairākkārt izskanēja tēzes, ka Eiropai tuvojas neizbēgama krīze, un ka nepieciešams sākt plašas diskusijas par kontinenta nākotni.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Foto

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Krīze tuvojas Maskavai, visnotaļ nopietna krīze. Province ir badā un pamestībā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl