Prognozē skolēnu skaita pieaugumu

Komentāri

Kaut arī iepriekšējos gadus bija vērojams skolēnu skaita samazinājums, pašlaik tiek prognozēts pat neliels pieaugums.

Tas gan nav uz ilgu laiku prognozē Izglītības ministrijas amatpersonas, iepazīstinot šodien ar jaunumiem un izmaiņām jaunajā mācību gadā. Precīzs skolēnu skaits gan būs zināms septembrī pēc tam, kad skolēni būs sākuši skolas gaitas. Tomēr ministrijas prognozes liecina, ka vispārējās izglītības iestādēs 1. līdz 12. klasei šogad mācīsies teju 214,5 tūkstoši bērnu, no kuriem nepilni 19 000 būs pirmklasnieki. Pēdējo 12 gadu laikā skolēnu skaits gan sarucis par ceturto daļu.

Pati nozīmīgākā izmaiņa un sagatavošanās saistīta ar jaunā kompetencēs balstītā mācību satura aprobācija un ieviešanas uzsākšana. Tiesa, publiskai apspriešanai un vērtēšanai jaunais mācību saturs vēl nav nodots. Tas tiks darīts vien septembra vidū. Jauno saturu izmēģināt uzticēts 100 izglītības iestādēm.

Izmaiņas mācību saturā saistītas ar plāniem no nākamā gada skolas gaitas uzsākt jau no sešu gadu vecuma. Tāpat izmaiņas gaidāmas 12. klases beidzējiem – pavasarī centralizēto eksāmenu atbildes valoda būs tikai un vienīgi latviešu. 9. klasei šādas pašas pārmaiņas gaidāmas pēc diviem gadiem.

Lasi vēl