Prognoze 21. gadsimta otrajai pusei: aukstas, sniegotas ziemas varam aizmirst

2 komentāri

Šis rudens un arī ziema būs siltāka un mitrāka nekā ierasts. Meteorologi nesen pabeiguši pētījumu un izveidojoši prognozes līdz pat šā gadsimta noslēgumam.

Meteoroloģijas centra mājaslapā redzamā pētījuma prognozes liecina, ka gada vidējā temperatūra optimistiskākajā variantā pieaugs par nepilniem desmit grādiem, savukārt, piepildoties pesimistiskajam scenārijam, ko meteorologi dēvē par reālāko, gada vidējā temperatūra šā gadsimta laikā pieaugs par teju divpadsmit grādiem.

Vidējo temperatūru pieaugums, kā jau minēts, notiks uz ziemu sala rēķina. Prognozēts, ka ziemu minimālās jeb zemākās temperatūras kļūs siltākas, pieaugs pat par 16 grādiem, tas nozīmē, ka termometra stabiņš daudz retāk noslīdēs zem nulle grādiem, nerunājot jau par kārtīgu salu.

Kopējais nokrišņu daudzums nedaudz pieaugs, un it kā ziemās varētu gaidīt kārtīgu sniega segu, taču arī uz to ziemas prieku tīkotāji vairs nevarēs paļauties.

Salīdzinot ar astoņdesmito gadu sākumu, kad bija vidēji 125 sala dienas gadā, tagad ir aptuveni simts un turpmākajos gados sala dienu skaits turpinās samazināties, līdz to skaits būs vien nedaudz vairāk par četrdesmit. Tas nozīmē arī ardievas pastāvīga sniega segai.

Savukārt vasaras īpaši karstākas nekļūs, tās kļūs nedaudz lietainākas, taču lietus un sausuma periodi kļūs izteiktāki.

Klimata pārmaiņas ietekmēs ne tikai līgo svinētāju apģērba izvēli un ziemas prieku baudītāju slēpošanas trašu izvēli.

Skandināvijā jau tagad ir novērots, ka daudzās pagājušā gadsimta dzīvojamajās ēkās izteikti straujāk attīstās pelējuma sēnīte, kas liecina par to, ka, mainoties klimatam, jāmaina principi būvniecībā.

Ironiski, ka, runājot par gaidāmo ziemu, kas jau sāksies pēc pāris mēnešiem, sinoptiķi precīzas prognozes izsaka piesardzīgi. Vienīgais, kas esot puslīdz droši, ka arī šoziem turpināsies vidējās temperatūras kāpums.
2 komentāri