”Profskolu” audzēkņiem būs iespēja mācīties darba vietā un saņemt stipendiju

Pievienot komentāru
”Profskolu” audzēkņiem būs iespēja mācīties darba vietā un saņemt stipendiju
FOTO: LETA

Izglītības ministrija ar darba devējiem ir saskaņojusi revolucionāras reformas profesionāli tehniskajā izglītībā. Reorganizācijas būtība – lielu daļu mācību procesa jaunieši pavadīs pie uzņēmēja, tādējādi gūstot vērtīgu praktisku rūdījumu. Par darbu jaunieši saņems paaugstinātu stipendiju, finansiāls atbalsts paredzēts arī uzņēmējiem.

Pilotrogramma Darba vidē balstītas mācības darbojas jau vairākus gadus. Profesionāli tehnisko vidusskolu audzēkņi izrāda lielu interesi par mācībām darba vietā, tādējādi gūstot praktisku rūdījumu. Arī uzņēmēju atsaucība ar katru gadu pieaug.

Pēc darba devēju konfederācijas ieteikuma Izglītības ministrija nolēma programmu turpināt. Valdība atļāva projektam piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu – vairāk nekā 20 miljonus eiro. Jaunieši par mācībām darba vietā saņems stipendiju – aptuveni 270 eiro mēnesī, finansiāls atbalsts paredzēts arī uzņēmējam.

Tirdzniecības un rūpniecības kamerā ir pārliecināti, ka projekts palielinās jauniešu interesi apgūt profesiju, nevis turpināt mācības vidusskolā.

Ekonomikas ministrijā šo projektu sauc par revolucionāru reformu. Tā mazināšot jauniešu vēlmi meklēt darbu ārzemēs.

Līdz šim brīdim interesi par projektu Darba vidē balstītas mācības izrādījuši aptuveni 500 uzņēmumi. Valdībā prognozē, ka interese vēl vairāk pieaugs.

Video