Prezidentūras finansēšanā piedalās arī liela daļa uzņēmēju

0 Komentāru
Prezidentūras finansēšanā piedalās arī liela daļa uzņēmēju
FOTO: LETA

Lai gan Latvijas prezidentūras finansiālais smagums gulstas uz nodokļu maksātāju pleciem, valsts budžets nav vienīgais finansējuma avots. Prezidentūras pasākumi tiek nodrošināti arī izmantojot Briseles naudu un uzņēmumu atbalstu. Šodien premjerministre Laimdota Straujuma tikās ar uzņēmējiem, kuri atbalsta Latvijas prezidentūru, lai viņiem personīgi pateiktos.

Lai gan ir otrdiena, kad notiek valdības sēdes, sanāksmju zāle ir tukša. Šī ir viena no retajām reizēm, kad iknedēļas sēde ir atlikta. Tas tāpēc, ka ministri uzturas Briselē, kur Eiropas Parlamenta deputāti viņus iztaujā par Latvijas plāniem prezidentūras laikā.

Tikmēr premjerministre Laimdota Straujuma, kuru eiroparlamentārieši izvaicāja pagājušajā nedēļā, šodien laiku izmantoja, lai pateiktos uzņēmumiem, kuri finansiāli atbalsta Latvijas prezidentūru.

”Vieni paši valsts pārvalde mēs neko nevarētu izdarīt, bet to, ko es redzēju Briselē, Strasbūrā un arī šeit Latvijā, mēs neizskatāmies slikti vai drīzāk mēs izskatāmies labi. Un mums ir jāizskatās labi sešus mēnešus un arī pēc tam,” norādīja Straujuma.

Valdības vadītāja pateicās, pasniedzot vienu no mūsu valsts prezidentūras suvenīriem – Svilpavnieku.

Ar naudu, precēm vai pakalpojumiem prezidentūru atbalsta 19 uzņēmumi, kuri pārstāv tādas nozares kā transports, informācijas tehnoloģijas un pārtikas ražošana.

Tiek lēsts, ka prezidentūra izmaksās ap 110 miljoniem eiro. Bet uzņēmēju sniegtais atbalsts mērāms aptuveni divu miljonu eiro apmērā, kas dod atspaidu valsts budžetam. Līdzīga prakse ir arī citas Eiropas Savienības valstīs. Un kā stāsta uzņēmēji, ieguvums ir abpusējs. Tā, piemēram, pārtikas ražotāji skaidro, ka izmanto katru iespēju, kas var veicināt eksportu. Piena pārstrādātājiem tas jo īpaši ir aktuāli, Krievijas sankciju dēļ.

”Mēs neesam tā rēķinājuši atmaksāšanās terminos. Mēs neatkarīgi no Eiropas prezidentūras, mēs vienalga ārkārtīgi cītīgi strādājam pie eksporta tirgus iegūšanas. Šis ir tikai vēl viens no papildu instrumentiem, ko mēs izmantojam, jo jāizmanto ir visas iespējas. Līdz ar to, ja kaut viens kaut kur tālāk pastāstīs un radīs iespēju mums kādu kontaktu un mēs šo iespēju izmantosim, tas jau būs milzīgs ieguvums,” norāda SIA Latvijas piens valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Arī autotransports, lai pārvadātu prezidentūras pasākumu viesus, tiek nodrošināts, pateicoties privātā uzņēmuma atbalstam. Uzņēmējs neslēpj, ka tas tiek darīts, lai spodrinātu tēlu un veicinātu pārdošanu.

Atbalstītāju vidū atrodami ne tikai pašmāju uzņēmēji. Pateicība šodien tika teikta arī Ungārijas Ārlietu un tirdzniecības ministrijai, kas prezidentūras pasakumu dalībniekiem sarūpējusi vīnu.

Papildus valsts un uzņēmēju naudai, prezidentūras finansēšanā tiek izmantots arī Eiropas Savienības institūciju atbalsts aptuveni divu miljonu eiro apmērā.

0 Komentāru