Prezidents: Jūrmalas rezidence ir tukša un nemājīga

13 komentāri
Prezidents: Jūrmalas rezidence ir tukša un nemājīga
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64 / VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Valsts prezidents Egils Levits ir apmeklējis Jūrmalas rezidenci, kurā plāno dzīvot prezidentūras laikā, secinot, ka tā ir “tukša un samērā nemājīga būve”.

“Rezidencē es neesmu īpaši ievācies. Līdz šim esmu bijis tur tikai vienu reizi. Esmu to apskatījis. Tā ir tukša un samērā nemājīga būve. Es tur atstāju dažas savas lietas – rakstāmpiederumus, kniedētāju, papīru, lai, tur atrodoties, varu kaut ko uzrakstīt,” intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja Levits.

Prezidents arī teica, ka, atrodoties rezidencē, izgājis pastaigāties gar pludmali un parunājies ar cilvēkiem, kuri viņu atpazinuši. Tāpat valsts pirmā amatpersona atklāja, ka viņam nav sava pavāra. Levits pats iet uz veikalu iepirkties.

Savukārt, runājot par interjera maiņām Rīgas pilī, prezidents atzina savā kabinetā novietojis gleznu, kas atradusies citā vietā pilī. Uz gleznas attēlots skats uz jūru.

“Man jūra ļoti patīk, tāpēc glezna, kurā redzama jūra, tika pārnesta no citas vietas pilī uz manu kabinetu,” pastāstīja Levits.

Iepriekš taujāts, vai dzīvos Jūrmalas rezidencē, Levits atbildēja, ka Valsts prezidenta statuss, rezidence un apsardze ir jautājumi, par kuriem lemj valsts, un tas nav amatpersonu iegribu jautājums.