Prezidents aicina premjeru panākt ārstu atalgojuma dubultošanos nākotnē

3 komentāri

Neatkarīgi no mediķu organizāciju protestiem Valsts prezidents Egils Levits nolēmis izsludināt nākamā gada budžeta likumu. Tā Levits paziņojis pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Gan Levits, gan Kariņš centās mediķus mierināt, ka viņi esot sadzirdēti un nozarē jānotiek gan sparīgākām reformām, gan mērķtiecīgāk esot jāiet uz to, lai ārsti pelnītu divreiz vairāk nekā vidējā alga valstī.

Tiekoties ar premjeru, Valsts prezidents Levits devis zaļo gaismu nākamā gada budžetam, kas būs lielākais Latvijas vēsturē – 10 miljardi eiro, tiesa gan, ar deficītu – 0,3% no IKP. Prezidenta vērtējumā, nākamā gada budžets saskan ar Eiropas Komisijas uzstādījumiem, turklāt tas paredz algu pieaugumu medicīnas darbiniekiem, skolotājiem, kultūras darbiniekiem, tiesu darbiniekiem.

Taču, tērējot naudu, jāievēro vairāki priekšnoteikumi, pārliecināts Levits: “Budžeta līdzekļu izlietojuma efektivitātes paaugstināšana un ārstu algu caurspīdīguma nodrošināšana. Arī šie jautājumi jāskata kompleksā, lai ārstu vidējais ienākums būtu dubults kā vidējais atalgojums valstī.”

“Tagad būs lielāks spiediens uz sistēmas efektivizēšanu. Konkrēti veselības aprūpes sistēmā, ar ministri esam vienojušies – 10. decembrī būs informācija, kādi ir soļi slimnīcu tīkla efektivizēšanā, lai pacientiem nodrošinātu kvalitatīvu aprūpi. Līdz janvāra beigām ministrei jānāk ar idejām, kā uzlabot ārstu atalgojuma sistēmu, lai tā ir caurskatāmāka,” pauž Kariņš.

Levits uzskata, ka valdībai un medicīnas nozarē iesaistītajiem jāuztur pastāvīgs dialogs, kam būtu jāvainagojas ar rezultātu.

3 komentāri