Prezidenta vēlēšanas: Levits pašreiz ieguvis 41 Saeimas deputāta uzticību

44 komentāri

Aizvien reālāka kļūst iespēja, ka nākamais Valsts prezidents būs tiesībzinātnieks Egils Levits. Otrdienas vakarā par atbalstu Levitam paziņoja jau trešais Saeimā pārstāvētais politiskais spēks – partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP). Tas Levitam nodrošina jau 41 balsi Saeimā.

Piecas valdošās koalīcijas partijas iepriekš vienojās līdz aprīļa vidum panākt kopīgu izpratni par Valsts prezidenta amata kandidātu. Ja varas partijām izdosies vienoties par kopīgu kandidātu, tad opozīcijas frakciju – ”zaļo zemnieku” un ”Saskaņas” – balsīm šajās vēlēšanās nebūs izšķiroša nozīme.

Atbalstu Egila Levita kandidēšanai uz valsts pirmās amatpersonas posteni jau iepriekš pauda Nacionālā apvienība un Jaunā konservatīvā partija. Savu nostāju 2. aprīlī paziņoja arī AP, kuras balsis arī tiks Levitam.

Tātad – Levitu atbalsta jau trīs no piecām varas partijām – kopā tas ir 41 Saeimas deputāts. Tieši visu Saeimas pozīcijas partiju vienprātības panākšana prezidenta jautājumā ir galvenais premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētās politiskās apvienības ”Jaunā Vienotība” (JV) mērķis.

Noprotams, ka JV būtu gatava balsot par to kandidātu, kam piekristu pārējie partneri. Tāpēc JV viedokli par konkrētiem kandidātiem, visticamāk, formulēs pēdējā, proti, kad būs skaidra citu politisko spēku nostāja.

Vismazākā skaidrība pašlaik ir par piektās valdībā ietilpstošās partijas – ”KPV LV” – iespējamo rīcību. Saistībā ar prezidenta vēlēšanām “KPV LV” deputāti tikušies vienīgi ar Levitu, taču frakcijā vēl neesot bijušas diskusijas par atbalstu kādai konkrētai personai.

“Uzklausām tos, kas ir. Vējoņa kungs – tā arī neesmu sapratis, vai Vējoņa kungs pats ir šo kandidatūru otrajam termiņam izvirzījis, vai nav, neesmu to vēl sapratis. Levita kungs ir,” sacīja “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Valsts prezidents Saeimai būs jāievēl vasaras sākumā.

Līdzšinējā prezidenta Raimonda Vējoņa izredzes šajā postenī noturēties tiek vērtētas kā minimālas.
44 komentāri