Prezidenta rezidencei Jūrmalā pirks jaunas mēbeles; iepirkuma summa netiek atklāta

20 komentāri

Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencei tiek meklēts jauns, paliels mēbeļu komplekts. Prezidenta kancelejas pārstāvji saka, ka vēlētos, lai mēbeles būtu Latvijas vizītkarte, un gaida labākos piedāvājumus.

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) skaidro, ka rūpējas par rezidences ēku, ārsienām, taču par rezidences iekštelpu iekārtošanu atbilstoši Valsts prezidenta vēlmēm un sajūtām gādā Valsts prezidenta kanceleja. Klienta – Valsts prezidenta kancelejas uzdevumā – VNĪ organizē iepirkumu par mēbeļu iegādi un uzstādīšanu. VNĪ e-pastā uzskaita iepirkumā paredzētās lietas.

Tās ir: trīsvietīgs dīvāns, četri klubkrēsli, viens atpūtas krēsls,  kafijas galdiņš. Mīksto mēbeļu grupa neformālām sarunām, ko veido trīsvietīgs un divvietīgs dīvāns, dīvāns-zvilnis, dekoratīvie spilveni, četri kafijas galdiņi, inkrustēts ēdamgalds, divi palīggaldi, kā arī 20 krēsli pie ēdamgalda, divi krēsli ar roku balstiem pie ēdamgalda un brīvstāvoša mēbele servēšanas piederumiem.

Plānots arī uzstādīt nišā iebūvētus plauktus, kā arī iebūvētu mēbeli ar spoguli un plauktu. Tāpat pretendentam būs jānodrošina, ka rezidencē atrodas arī 50 krēsli koncertiem un pasākumiem, kā arī divi ratiņi krēslu pārvadāšanai, uzsver VNĪ.

Pilī skaidro, ka mēbeles būs kā visas Latvijas vizītkarte, jo tās lietos lielākoties tieši augstie ārvalstu viesi, kurus prezidents uzņems.

“Tur ir iepriekš bijuši dažādu valstu prezidenti, premjeri, oficiālas delegācijas. Tā ir iespēja arī neformāli izvest viesus pie jūras, veikt neformālās sarunas, iepretim tam, kas ir Rīgas pilī,” saka Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Iepirkuma summa netiek atklāta, taču prezidenta kanceleja mudina uzņēmējiem iesniegt savas idejas, lai uzvar labākā.

“Iepirkumu procedūrās ir divu veidu pieeja. Viena – kur ir resursu griesti, un otram, kur griesti nav minēti. Otrajā gadījumā šī pieeja pieļauj, ka nemēģināt piedāvāt pa “visu banku” piedāvājumu. Ir iespēja skatīties gradāciju. Ir skaidras vadlīnijas rezidencei kā Latvijas dizaina stāstam. No otras puses, uzņēmēja iespējas piedāvāt savu redzējumu,” norāda Rozenberga.

TV3 Ziņas gan atgādina, ka 2011. gadā pamatīga ažiotāža tika sacelta par toreizējā prezidenta Zatlera vajadzībām iegādātajām mēbelēm Jūrmalas rezidencē. Iepirkumu par 44 000 latu 2008. un 2009. gadā veica slepeni. Valsts kontrole 2011. gadā paziņoja, ka  noslepenotās mēbeles iegādātas kā “kaujas vadības punkta inventārs”.

Zatlera laika mēbeles aizvien atrodas rezidencē, un Levita komanda vēl domā, ko ar tām darīt. Iespējami vairāki scenāriji, piemēram, mēbeles pārdot, bet ir skaidrs, ka tām jaunajā  interjerā vietas vairs nebūs.

20 komentāri