Komentāri

Aprit 95. gadadiena, kopš Latvijas prezidenta institūcijas izveides. Pirms nepilna gadsimta tika apstiprināts pirmais valsts vadītājs – Jānis Čakste.

Klātesot pēckara bijušajiem un esošajam Valsts prezidentam, Rīgas pilī tika diskutēts par šā institūta darbības niansēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā tās ir drīzāk ceremoniālas. Vienlaikus prezidents drīkst sasaukt valdības sēdes, ļauj nākt ar likumdošanas iniciatīvām, likt Saeimai pārskatīt jau pieņemtu likumu, un galu galā viņa pakļautībā ir Bruņotie spēki.

 

Vaira Vīķe-Freiberga

Vaira Vīķe-Freiberga
Valsts prezidente (1999-2008)

Prezidents ar savām veto tiesībām izpilda varas līdzsvara funkciju, kas tik mazai valstij kā Latvija ir. Nevieni no Baltijas valstij tāda nav nepieciešama un tikai jautājums, kā kura to uztver.

Guntis Ulmanis

Guntis Ulmanis
Valsts prezidents (1993-1999)

Ne par vienu varas atzaru, ne parlamentu, valdību nav tik ļoti spriests un diskutēts, ka kaut kas būtu jāmaina.

Par to, vai prezidenta pilnvaras ir maināmas, diskusiju tiešām netrūkst. Arī par to, vai prezidenti pilnībā izmanto esošās.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl