Pretēji valdībā lemtajam, neparedz iespēju nodarbināt patvēruma meklētājus

Komentāri

Lai patvēruma meklētāji varētu saturīgi pavadīt laiku un turklāt arī nopelnītu, valdība bija uzdevusi mainīt izmitināšanas centra Mucenieki iekšējās kārtības noteikumus, dodot iespēju viņus nodarbināt.

Ir tapis jauno noteikumu projekts, taču, pretēji valdībā lemtajam, darba iespējas tomēr netiek paredzētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mucenieku iemītniekiem tiek organizētas mācības, piemēram, latviešu valodas kursi un rīkotas dažādas ekskursijas. Taču strādāt ir liegts, kamēr nav piešķirts bēgļa statuss un izmitināšanas centrs pamests. Patvēruma meklētāju pienākumos ir vien piedalīšanās Mucenieku centra un tā apkārtnes uzkopšanas darbos.

Valdībā apstiprinātais rīcības plāns paredz šo situāciju mainīt. Saskaņā ar to jānodrošina iespēja nodarbināt patvēruma meklētājus, kas viņiem ļautu arī nopelnīt. Atalgojums tiktu maksāts, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu. Tagad Mucenieku iemītniekiem jāiztiek ar 2,15 eiro dienā.

Patvēruma meklētājiem pirmajos trīs Muceniekos pavadītajos mēnešos visa uzmanība jāvelta mācībām un veselības aprūpei, nevis strādāšanai. Plašāk esošo situāciju LNT Ziņām skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte.

Video

Toties par vienu ierobežojumu jaunajos noteikumos kļuvis mazāk – svītrots aizliegums patvēruma meklētājiem necenzēti lamāties.

Vaicāta, kāpēc tā, Jonāte LNT Ziņām norāda, ka aizliegums necenzēti lamāties svītrots, lai nedublētu esošu normu, kas paredz – Mucenieku iemītniekiem ir korekti jāuzvedas.

Lai jaunie noteikumi stātos spēkā, tie ir jāapstiprina valdībai. Plašāk par šo un citiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl