1 komentārs

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šodien atvainojās par Tv3 Ziņu operatora aizturēšanu pie Krievijas vēstniecības. Viņš to skaidroja ar policistu neprofesionalitāti. Jāpiebilst, ka pēc vakardienas ziņu izlaiduma ar mums sazinājās Oksana Tomiča. Tomičas kundze pie Krievijas vēstniecības bija atstājusi plakātu, par kura nosviešanu vēlāk tika aizturēts mūsu kolēģis, tādēļ policijas rīcība viņu šokēja.

Kad vakardien pēc Latvijas Ukraiņu kongresa rīkotā piketa pie Krievijas vēstniecības policisti aizturēja Tv3 Ziņu operatoru Sergeju Medvedevu, vainojot viņu piegružošanā, daudzas amatpersonas bija visnotaļ apmulsušas. Dienu vēlāk, jautājumi, par to, kurš rīkojies neadekvāti, jau zuduši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es redzu, ka policista rīcība nebija atbilstoša šai situācijai kāda bija sakarā ar ko es esmu jau šodien no rīta uzdevis iekšējās drošības birojam uzsākt pārbaudi. Šeit ir vairāk jautājumu nekā atbilžu un šo policistu rīcība manī raisa bažas,” norādīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pēc incidenta videoieraksta noskatīšanās atzīst, ka policista rīcība bijusi neadekvāta. Viņš arī atvainojās aizturētajam operatoram, tomēr uzstāja, ka notikušais skaidrojams ar policistu neprofesionalitāti, nevis visatļautību.

”Es šeit gribētu teikt par nepietiekamu profesionalitāti, nevis varas apzinātu izmantošanu, bet policists tiešām bija tas apsargs, kas vienkārši nodrošina fizisku objekta apsardzi un tajā brīdī nebija klāt diemžēl policisti, kas ir apmācīti rīkoties. Līdz šim tādi gadījumi tomēr nebija notikuši,” atzina iekšlietu ministrs.

Par incidentu sašutumu jau paudusi Latvijas Žurnālistu asociācija. Tās vadītāja Anda Rožukalne atzīst, ka konflikts izveidojies ļoti vienkāršā situācijā, kādā nekas tamlīdzīgs nebūtu pieļaujams.

”Tas ir absolūti absurds. Neiespējama situācija demokrātiskā valstī traucēt žurnālista darbu, kas starp citu arī izdevīgs ir policistam, lai būtu fiksēti notikumi, kurā iesaistīti visi dalībnieki,” norādīja Rožukalne.

Mūsu publicētajos videomateriālos bija labi redzams, ka Sergejam Medvedevam izteiktie pārmetumi ir nepamatoti. Savukārt šodien noskaidrojām, ka plakātu, kura nosviešanā tika vainots operators, patiesībā uz krievijas vēstniecības palodzes bija atstājusi protesta dalībniece Oksana Tomiča. Viņa ir politiski represētā, jaunību pavadījusi Sibīrijā, dažādās protesta akcijās viņa sākusi piedalīties pērn, kad Krievija okupēja Krimu. Pēc vakardienas protesta akcijas viņa devās uz Ukrainas vēstniecību iedegt svecīti. Par policistu rīcību kundze uzzināja tikai vakarā noskatoties ziņas, un tā viņu satriekusi.

Jāpiebilst, ka apšaubāms šķiet arī pamatojums, ar kādu pēc piketa tika aizturēts Latvijas Ukraiņu kongresa vadītājs Nikolajs Pavļuks. Viņš stāsta, ka jau pirms akcijas sākuma policisti aizrādījuši par plakātu, kurā bijis redzams stilizēts sirpis un āmurs, tādēļ tas ticis aizkrāsots. Kad piketa dalībnieki izklīduši, policisti viņu aizveduši uz iecirkni.

Kaut arī Pavļuks apgalvo, ka ar likumsargiem konfliktējis neesot, beigu beigās policisti viņam likuši parakstīt protokolu, kurā apgalvots, ka viņš nepakļāvies policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Viņš sola ar notikušo nesamierināties, un sodu vajadzības gadījumā apstrīdēt pat starptautiskajās tiesās.

TOP komentāri

  • 2$$
    0 0 0

    2$$

    kā tad apsargs var aizturēt zurnālistu ,viņam tak ir jāapsargā objekts ,tad jau viņš ir pametis savu tiešo pienākumu izpildīšanu .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl