Pret Gaiļezera darbiniekiem sākts kriminālprocess par kukuļu pieņemšanu

10 komentāri

Pacientu izmisuma ciniska izmantošana – tā tiek raksturota Rīgas Austrumu slimnīcas radiologu vēlme iedzīvoties ar kukuļiem apmaiņā pret ātrāku magnētiskās rezonanses izmeklējumu sniegšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu pret Austrumu slimnīcas Gaiļezers un Latvijas Onkoloģijas centra medicīnas darbiniekiem par kukuļa prasīšanu un pieņemšanu.

Magnētiskā rezonanse ir vieni no pieprasītākajiem izmeklējumiem valstī. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes abās slimnīcās izveidojusies pat astoņus mēnešus gara gaidīšanas rinda. Cilvēku izmisumu ātrāk uzzināt savu veselības kaiti, izmantojuši ”Gaiļezera” un Latvijas Onkoloģijas centra diagnostikas ārsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova

Diemžēl sistēmā, kur pakalpojumu pieejamību regulē rindas kārtība, diemžēl atrodas cilvēki, kas to izmanto ļaunprātīgos nolūkos, kā tas izrādījās šajā reizē.

Ja vien runa nav par vieniem un tiem pašiem ārstiem, kuri strādājuši divās vietās – gan slimnīcā Gaiļezers, gan Onkoloģija centrā, tad, visticamāk, var secināt, ka šobrīd KNAB sācis kriminālprocesu pret vismaz četrām ārstniecības personām.

KNAB preses sekretāre Laura Dūša

Tie ir vairāki medicīnas darbinieki, līdz ar to arī vairāki pacienti, un tās ir tās summas, kas ir ikdienā oficiālajos maksājumos kasē.

Magnētiskās rezonanses cenrādis ir amplitūda no 145 līdz 198 eiro, bet LNT Ziņu rīcībā esošā informācija liecina – radiologi prasījuši 150 eiro lielu kukuli.

Pacientu tiesību eksperte ir pārsteigta par korupcijā apsūdzēto radiologu cinismu, sevišķi prasot kukuli Onkoloģijas centrā. Vēža un audzēju pacientiem magnētiskā rezonanse ir dzīvībai svarīga, lai ātrāk atklātu slimību.

Šobrīd onkoloģijas centrā ir 143 darba dienu gaidīšanas rinda, un tiek pieļauts – paši vēža un audzēju slimnieki izmisumā ir piedāvājuši kukuli ārstiem radiologiem.

Eksperte arī norāda, ka rindu sistēma uz valsts apmaksāto plānveida ārstēšanu ir necaurspīdīga. Pacients nemaz nezinot savu kārtas numuru, un tieši šajā mirklī korumpētie ārsti piedāvā apiet šo gaidīšanu apmaiņā pret kukuli. Pret Rīgas Austrumu slimnīcas radiologiem nav piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis. Slimnīca arī neatklāj vai šie darbinieki turpina darbu.

TOP komentāri

 • anna
  +11 +11 0

  anna

  lūk kāpēc cilvēkiem ir ielaistas kaites un daudzi mirst garo rindu dēļ un naudas trūkuma dēļ.Nevis Latvija,bet Naudas slaucēju zeme.
 • pelēkais
  +7 +7 0

  pelēkais

  Četrus gadus atpakaļ arī man stradiņos veica nieres izoperēšanu protams ķirurgs pirms sava darba pieprasīja honorāru kaut gan esmu Černobiļas AES seku likvidētājs un operācija bija jāveic bez maksas
 • Rasa
  +7 +7 0

  Rasa

  Nezinu kā magnētiskajā rezonansē, bet onkoloģijas pēcoperācijas posmā pēc 3 dienām izraksta slimnieku uz mājām, neskatoties uz to, ka pacients pats nevar ēst un atrodas zem sistēmas. Kad dakterim kabatā ieliek 100 latu/tas bija nesenā latu laikā/, tad ir atļauts palikt slimnīcā vēl nedēļu. Vai nebija cilvēcīgi bez tiem 100 latiem rast iespēju atgūties pēc operācijas. Cik nopratu, arī onkoloģijas operācijām ir noteikta takse - tā vismaz no mutes mutē palātā tika aprunāta summa pirms operācijas veikšanas. Tā kā mums tobrīd nebija iespēja to naudu savākt, tad nācās to veikt pēcoperācijas posmā.... protams, mazākā apmērā. Ja ārsts redz, ka operācija tikai nedaudz pagarina dzīvi, bet pēc pāris mēnešiem onkoloģijas pacients tomēr mirst, - vai tas ir cilvēcīgi, no izmisušiem cilvēkiem prasīt naudu? Pat sanitāre nekust no vietas bez 5 lati. Tas saucoties konvejiers, pie kura medicīnas darbinieki pieraduši. Mums tas ir kaut kas! Šoks! Bet viņiem tā esot ikdiena. :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl