Pret Covid-19 varēs vakcinēties arī lielākajos tirdzniecības centros

0 Komentāru
Pret Covid-19 varēs vakcinēties arī lielākajos tirdzniecības centros
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Lai veicinātu vakcinācijas pret Covid-19 pieejamību iedzīvotājiem, Nacionālais veselības dienests (NVD), “Veselības centra 4”, “Veselības centru apvienības” un lielāko Latvijas tirdzniecības centru pārstāvji 28. maijā vienojušies par darbu sākšanu pie plāna vakcinācijas punktus izvietot arī tirdzniecības centros, aģentūrai LETA pavēstīja Nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NĪAA) pārstāvji.

Darbs sākts nekavējoties, lai jau tuvākajās nedēļās gan Rīgas, gan reģionālo pilsētu tirdzniecības centros atvērtu vakcinācijas punktus, padarot vakcināciju vēl pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

“Vakcinācijas vietas mainās secīgi līdz ar pašu procesu. Vakcināciju iedzīvotāju vidū sākām ar ģimenes ārstiem, kas ir tuvāki senioriem, turpinājām ar liela mēroga centriem Latvijas lielākajās pilsētās, bet tagad ejam vēl tuvāk iedzīvotājiem, nodrošinot izbraukuma vakcināciju Latvijas reģionos, un tagad arī sākam plānot vakcinācijas punktus Latvijas lielākajos tirdzniecības centros,” pauda NVD Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Tirdzniecības centri visā Latvijā pauduši gatavību savās telpās izvietot vakcinācijas punktus. 28.maijā noritēja pirmā tikšanās starp tirdzniecības centru pārstāvjiem un vakcinācijas procesa organizatoriem, kurā abas puses vienojās par nākamajiem soļiem, kas veicami, lai pēc iespējas drīzāk vakcīnas būtu pieejamas vēl plašākai sabiedrībai.

Provizoriskais mērķis ir vakcinācijas punktus tirdzniecības centros atvērt jau jūnijā, izvietojot tos dažādās tirdzniecības centru vietās – gan plašākos gaiteņos un koplietošanas telpās, gan klīniskajās laboratorijās un speciāli izveidotās teltīs. Katrā tirdzniecības centra vakcinācijas punktā plānots ik dienu vakcinēt vairākus simtus cilvēku, tādējādi ievērojami uzlabojot vakcinācijas tempu Latvijā.

“Esam gandarīti par to, cik operatīvi izdevies uzsākt darbu pie vakcinācijas punktu izvietošanas tirdzniecības centros. Strādājam, lai jau pavisam drīz realizētos gan ideja par vakcinēšanās organizēšanu tirdzniecības centros, gan ilgi gaidītā veikalu atvēršana. Tādā veidā sabiedrībai būs iespēja veikt atliktos pirkumus un reizē iegūt vakcīnu, to visu darot epidemioloģiski drošā vidē,” uzsvēra NĪAA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

NĪAA apvieno nozīmīgākos nozares dalībniekus, lai panāktu ilgtspējīgu nekustamo īpašumu nozares izaugsmi, vienoti to pārstāvētu valsts un pašvaldību līmenī, kā arī aktualizētu nekustamo īpašumu attīstītāju un investoru lomu Latvijas ekonomikā.

0 Komentāru