Pret Covid-19 sāk vakcinēt pusaudžus vecumā no 16 gadiem

8 komentāri

Līdz šodienas, 17. maija, pusdienlaikam vakcīnas saņemšanai pieteikušies jau vairāk nekā 900 šajā vecuma grupā ietilpstošie jaunieši. Primāri pusaudžu vakcinēšana tiks nodrošināta masu vakcinēšanas centros, un jaunieši tiks potēti ar “Pfizer/BioNTech” vakcīnu.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā kopumā ir vairāk nekā 36 000 jauniešu 16 un 17 gadu vecumā. Pusaudžu interese par vakcīnu saņemšanu esot augsta. Šodien līdz pusdienlaikam tam reģistrējušies jau 927 jaunieši. Interesenti tiek aicināti iepriekš pārliecināties, ka vakcinācijas iestādē ir pieejama ”Pfizer-BioNTech” vakcīna, kas pagaidām ir vienīgā, kas ļauj vakcinēt tik jaunus cilvēkus.

”Iesakām visiem jauniešiem, kuriem jau šobrīd ir izveidota pilna internetbankas piekļuve, ID rīks, SMART ID, darīt to caur manavakcina.lv – un attiecīgi izvēlēties vakcinācijas vietu. Aicinām izvēlēties lielākos vakcinācijas centrus, jo tad varat justies droši, ka tajā būs pieejama Pfizer vakcīna,” skaidro veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Vienlaikus ministrs akcentēja, ka valsts likumdošana nosaka, ka pusaudžiem nav nepieciešama vecāku atļauja, lai saņemtu poti: ”Jauniešiem šai vecumā ir pilnas tiesības pieņemt lēmumu vakcinēties, ja viņi tā vēlas. Vecāku atļauja nav obligāti nepieciešama.”

Vakcinācijas procesa organizētāji jauniešus plāno uzrunāt galvenokārt sociālajos tīklos.

“Tie ir sociālie mediji, caur kuriem mēs šos jauniešus varam aizsniegt, kā arī šo jauniešu viedokļu līderu iesaiste, kas varētu palīdzēt šos jauniešus aizsniegt. Šī ir auditorija, kas ļoti gaidīja iespēju, un jaunieši jau ir interesējušies vairākas nedēļas,” pauda Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Patlaban Latvijā vismaz vienu Covid-19 poti saņēmuši gandrīz 25% Latvijas pieaugušo. Dienā vidēji tiek vakcinēti jau gandrīz 14 000 cilvēku. Līdz ar to pagājušajā nedēļā uzstādīts jauns rekords –  izmantotas aptuveni 95 000 vakcīnu devu. Augstākie vakcinācijas rādītāji ir Kurzemē, Pierīgā un Rīgā, savukārt pasīvākie iedzīvotāji joprojām ir Latgalē un Zemgalē.

8 komentāri