Prestižo Purvīša balvu vizuālajā mākslā pasniegs arī nākamos 10 gadus

0 Komentāru
Prestižo Purvīša balvu vizuālajā mākslā pasniegs arī nākamos 10 gadus
FOTO: LETA

Priecīga ziņa mākslas pasaulei! Prestižo Purvīša balvu, kuru pēdējo reizi bija plānots pasniegt nākamā gada februārī, tomēr piešķirs arī vēl nākamos desmit gadus! Un, kā uzskata Mākslas muzeja direktore, runa nav tikai par balvu vai naudu, ko kāds laimīgais saņem, bet gan rūpīgu Latvijas vizuālajā mākslā notiekošā izvērtējumu.

Uz līdzīga nodoma protokola Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce un muzeja patrons Jānis Zuzāns parakstus lika jau 2008. gadā, toreiz vienojoties, ka ik pārgadus vizuālajā mākslā pasniegs līdz šim augstāko un prestižāko apbalvojumu – Purvīša balvu.

Drīz desmit gadu jau būs apkārt, un tiks piešķirta pēdējā – piektā – balva. Tāpēc šodien svinīgā ceremonijā nolemts balvas mūžu pagarināt vēl vismaz par desmit gadiem.

Bez 28 500 eiro, ko viens laimīgais mākslinieks ik pārgadus saņem, tas, pirmkārt, ir prestižs un garantēta atpazīstamība. Taču iegūst arī pārējā mākslas vide – profesionālas žūrijas uzraudzībā notiek rūpīgs izvērtējums, kas ļauj viegli atskatīties uz visu mākslā paveikto desmitgades griezumā.

Purvīša balvas, galvenokārt – par savām personālizstādēm, jau saņēmuši mākslinieki Katrīna Neiburga, Kristaps Ģelzis, Andris Eglītis un Miķelis Fišers. Piektā mākslinieka vārds būs zināms nākamā gada februārī.

Video

0 Komentāru