Prestižās Purvīša balvas nominantus turpmāk varēs vērtēt arī sabiedrība

Pievienot komentāru
Prestižās Purvīša balvas nominantus turpmāk varēs vērtēt arī sabiedrība
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) apskatīšanai un sadzirdēšanai atklāts īpašs objekts – skaņas skulptūra ar nosaukumu “Daudzskanis”.

To veidojuši pērnā gada Purvīša balvas laureāti. Šo mākslas pasaulē prestižo apbalvojumu turpmāk iecerēts piešķirt mazliet citādāk nekā līdz šim. Darbus varēs vērtēt ne tikai žūrija, bet arī katrs no mums.

Purvīša balva iedibināta pirms desmit gadiem, un to pasniedz reizi divos gados. Pērn balvas laureāti bija Krišs un Anna Salmaņi kopā Kristapu Pētersonu par darbu “Dziesma”.

Tagad nolemts sākt jaunu tradīciju. Balvas ieguvējiem būs iespēja veidot mākslas darbu, kuru izvietos LNMM kupola zālē. Līdz ar to piektdien atklāts Salmaņu un Kristapa Pētersona darbs “Daudzskanis”.

Skulptūra veidota no četrām dažāda izmēra caurulēm, kas piestiprinātas pie jumta sijām.

Vienlaikus no nākamā gada Purvīša balvu skars izmaiņas. Agrāk balvas nominantu izstāde tika atklāta vienlaikus ar uzvarētāja nosaukšanu, turpmāk darbi vispirms tiks izstādīti un vēlāk nosaukts uzvarētājs. Papildus tam balvai būs jauna kategorija, ļaujot viedoklim par darbiem balsojumā paust arī sabiedrībai.

Purvīša balvas nominantu izstādi nākamgad atklās 22. martā, bet uzvarētāju nosauks 12. aprīlī.

Lasi vēl