Premjers: Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir saspīlējums, bet tiešu militāru draudu nav

0 Komentāru
Premjers: Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir saspīlējums, bet tiešu militāru draudu nav
KASPARS KRAFTS, F64

Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir saspīlējums, bet tiešu militāru draudu nav, šādi situāciju pierobežā šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” novērtēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers vēlreiz situāciju novērtēja kā hibrīdapdraudējumu Latvijai, kad kaimiņvalsts izmanto trešo valstu pilsoņus draudu radīšanai Latvijā.

Savukārt žurnālistiem brīvu piekļuvi robežai politiķis nesolīja drošības apsvērumu dēļ, tomēr izteicās, ka robežsardzei ar žurnālistiem būtu jāatrod risinājums, kā atspoguļot pierobežā notiekošo.

Lasi vēl:

Kopš 10. augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 770 cilvēku.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 25 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 377 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

0 Komentāru