Komentāri

Valsts piešķirtā papildu finansējuma sadalījuma pamatotību apšauba Ministru prezidents, kurš uzskata – par saimnieciskiem jautājumiem būtu jāmaksā Rīgas domei, nevis jātērē tam piešķirtā valsts finansējuma daļa.

Tikmēr Rīgas dome uzsver, ka atšķirībā no premjera Veselības ministrija sadalījumu neapšauba un pie vienāda finansējuma pieauguma valstij piederošajā slimnīcā – Paula Stradiņa universitātes slimnīcā – ārsta ginekologa likme par stundu darba esot vēl zemāka.

Māris Kučinskis, valdības vadītājs, ZZS

Tikmēr RD uzsver, – Paula Stradiņa universitātes slimnīcā ārsta ginekologa likme par stundu darba esot vēl zemāka. Šobrīd notiek analīze, kāpēc no 50 eiro par katrām dzemdībām, tā nauda nav aizgājusi atalgojumam, šobrīd tā atbilde ir saimnieciski jautājumi. Ir jārunā arī ar pašvaldību, jo tā nav tikai valsts atbildība par risinājumiem. Iespējams, kaut kādu daļu no saimnieciskiem izdevumiem tomēr jāuzņemas pašvaldībai.

Nils Ušakovs, Rīgas mērs, “Saskaņa”

Čakšas kundze nav nekādā veidā apšaubījusi sadalījumu, tas ir viens, otrs – ja mēs runājam par divām slimnīcām, divām medicīnas iestādēm ar vienādu palielinājumu, tie paši 50 eiro, es tikko minēju, “Stradiņos” – 4,80, Dzemdību namā – 5,05.

Jau vēstīs, ka neapmierinātība ar zemo atalgojumu, kas tiek dēvēts pat par pazemojošu, Rīgas Dzemdību namā turpina augt plašumā. Daļai pašvaldības iestādes ārstu, kuri prasa dubultot samaksu par vienu darba stundu, pievienojušās visas Dzemdību centra vecmātes.

Tieši Rīgas domei piederošais dzemdību centrs ir valstī lielākā dzemdību iestāde, kurā tiek nodrošināta dzemdību pieņemšana visu diennakti. Vecmātes par vienu darba stundu šobrīd pirms nodokļu nomaksas saņem trīs eiro un piecus centus. Viņas vēstulē, kas šodien tika iesniegta medicīnas iestādes valdei, Rīgas domei un Veselības ministrijai, lūdz izvērtēt iespēju darba samaksu paaugstināt līdz pieciem eiro un piecdesmit centiem par stundu, bet tuvāko divu gadu laikā atalgojumu divkāršot. Ja lūgums tiks noraidīts, vecmātes neizslēdz iespēju pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar Dzemdību namu.

Baiba Bernāte, Dzemdību centra vecmāte

Jūtos nenovērtēta, jo uzskatu, ka trīs eiro un pieci centi stundā pirms nodokļu nomaksas ir vienkārši pazemojošs atalgojums. Grūti, bet jaunām vecmātēm droši vien ir vēl grūtāk, pavisam grūti ir tām, kurām ir mazi bērni.

Ar līdzīgu lūgumu vakar pie iestādes valdes, pašvaldības un Veselības ministrijas vērsās Dzemdību nama ārsti – ginekologi. Viņu samaksa par darba stundu ir pieci eiro un pieci centi pirms nodokļu nomaksas. Lai arī šogad summa, kuru valsts maksā par vienu dzemdību pieņemšanu, ir palielināta par 50 eiro, tas ļāvis ārstu algas celt par desmit centiem, bet vecmāšu – par trīs centiem stundā.

Lasi vēl