Premjers Kariņš demonstrē no sievas apgūtas zināšanas antibiotiku lietošanā

0 Komentāru
Premjers Kariņš demonstrē no sievas apgūtas zināšanas antibiotiku lietošanā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Kolēģu aplausus un Veselības ministrijas (VM) pārstāvju atzinību otrdien valdības sēdē, kur tika skatīts antimikrobiālās rezistences ierobežošanas un piesardzīgas antibiotiku lietošanas rīcības plāns, izpelnījās ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš pie kolēģiem vēlējās noskaidrot, vai ir pareizi sapratis, kādas ir blaknes antibiotiku nepamatotai un biežai lietošanai. Kā liecina kabineta sēdes ieraksts, premjeram šajos jautājumos padomu nav atteikusi sieva, kura pēc profesijas ir ārste.

Jāpiebilst, ka lai cīnītos pret antibiotiku nepamatotas un biežas lietošanas sekām, divu gadu laikā iecerēts ieguldīt 4,4 miljonus eiro.

VM skaidro, ka antibiotikām ir būtiska nozīme cilvēku un dzīvnieku slimību ārstēšanā, tomēr to bieža un nepamatota lietošana var radīt AMR. Tas nozīmē, ka mikroorganismi kļūst nejutīgi pret antibiotikām un cilvēkam vai dzīvniekam šīs antibiotikas vairs nespēj palīdzēt. Šā iemesla dēļ nepieciešama vienota visu sektoru rīcība, lai nenonāktu tādā situācijā, kāda pastāvēja pirms antibiotiku izgudrošanas

0 Komentāru