Premjers: Dota “zaļā gaisma” reformām veselības aprūpē

Komentāri

Obligātā universālā apdrošināšana no valsts budžeta – par šādu veselības aprūpes finansēšanas modeli, sākot no 2018.gada, šodien izšķīrās Ministru kabinets. Tomēr smagāko lēmumu, kur rast nozarei trūkstošo finansējumu, valdība atstājusi uz vēlāku laiku. Vai šodien pieņemtais modelis paredz ko jaunu, un kādas reformas pēc valdības lēmuma varētu sekot?

Veselības aprūpes sistēmā pretēji Latvijas Bankas ieteikumam netiks iesaistīti privātie apdrošinātāji un valsts sniegtie pakalpojumi netiks sasaistīti ar iedzīvotāju nomaksāto nodokļu apjomu. Līdz ar to arī turpmāk valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi kā līdz šim būs jāsedz no valsts budžeta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Precīzs reformu plāns vēl tikai taps, taču jau tagad esot skaidrs, ka būs jāpieņem arī nepopulāri lēmumi, piemēram, slimnīcām būs jāspecializējas – visur visus pakalpojumus sniegt nevarēs.

Vēl smagāka izšķiršanās valdībai gaidāma līdz aprīlim, kad, kopumā pārskatot nodokļu sistēmu, jāvienojas, kur ņemt veselības aprūpei trūkstošo finansējumu. Lai 2018. gadā nozarei tiktu atvēlēti nepilni 12% no budžeta tēriņiem, papildu nepieciešami būs teju 108 miljoni eiro.

Apmierināts ar valdības lēmumu bija tiesībsargs, kurš uzskata, ka papildu maksājums iedzīvotājiem par jau šobrīd pilnībā nenodrošinātu valsts veselības aprūpi būtu teju cilvēktiesību pārkāpums.

Tikmēr Latvijas Banka jau vairākkārt norādījusi uz zemūdens akmeņiem valdības izraudzītajā veselības aprūpes finansēšanas modelī. Tas nenodrošina konkurenci un līdz ar to nemotivē sekot līdzi finansējuma izlietojuma efektivitātei.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl