Komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amata konkurss, kas ir beidzies bez rezultāta, izgaismojis virkni problēmu. Tā uzskata premjerministrs Māris Kučinskis, kurš pārrauga KNAB.

Viņš uzdevis divu nedēļu laikā sagatavot priekšlikumus par iespējamām izmaiņām kārtībā, kā tiek meklēts KNAB priekšnieks.

Par KNAB vadītāja amatu sacentās desmit kandidāti. Viņu vārdi netiek atklāti, taču vairāki pretendenti paši publiski apstiprinājuši piedalīšanos konkursā, tostarp biroja esošais priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka atlases komisija, kurā darbojās Valsts kancelejas direktors, ģenerālprokurors, Satversmes aizsardzības biroja direktors un Drošības policijas priekšnieks, visus kandidātus izbrāķēja jau pirmajā kārtā, kad tika vērtētas vienīgi pamatprasības – svešvalodu zināšanas, izglītība, pieredze, vecums, izredzes iegūt pielaidi valsts noslēpumam.

Premjerministru pārsteidzis, ka par nederīgu amatam atzīts arī Jaroslavs Streļčenoks. Tas Mārim Kučinskim radījis jautājumu, kāpēc viņš laikus nav ticis informēts, ka biroju vada priekšnieks, kurš amatam nemaz nekvalificējas.

Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzas 17. novembrī. Tā kā jaunais priekšnieks nav atrasts, KNAB priekšnieka pienākumi tiks uzticēti vienam no Streļčenoka vietniekiem.

Lasi vēl