Praktiski padomi ikvienam: kā samazināt rēķinus par elektrību?

0 Komentāru

Elektroenerģija šoruden palikusi dārgāka vidēji par 30%. Daudziem tas ir jūtams sadārdzinājums. Bet lai tā nebūtu, izrādās, ir daudzi veidi, ko katrs cilvēks var pārskatīt savos energoresursu lietošanas paradumos, kā elektrību ietaupīt.

”Viens no lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem ir ledusskapis” Šī virtuves iekārta strādā visu diennakti, stāsta energoefektivitātes eksperts Anrijs Tukulis, tāpēc elektrību ledusskapis patērē daudz. Taču to var ietekmēt. Pirmkārt, pārbaudot, kāda temperatūra ir iestādīta šajā sadzīves ierīcē.

“Attiecīgi ledusskapja daļā tai vajadzētu būt +5 grādiem, bet saldētavas daļā -18. Katrs lieki pazemināts grāds palielina elektroenerģijas patēriņu par 5%,” norāda ”Elektrum” energoefektivitātes eksperts.

Arī ledus kārtiņa saldētavā sadārdzina mūsu rēķinu par elektrību: Viens tās centimetrs maksās par 5% dārgāk. Daudzi aizmirst, ka elektrisko tējkannu nevajag piepildīt pilnu ar ūdeni. Labāk ieliet tik daudz, cik daudz cilvēku tēju dzers.

“Viens no viediem, kā saprast, cik ūdens ir nepieciešams, paņemam plānoto tējas tasīti un ūdeni ielejam viņā. Tomēr būtu svarīgi, lai ūdens apjoms nebūtu zem minimālās iedaļas,” vērš uzmanību energoefektivitātes speciālists.

Tāpat viens no būtiskākajiem elektrības patērētājiem ir arī veļas mašīnas. Lai ietaupītu elektroenerģiju, vajadzēs samazināt mazgāšanas temperatūru: “Jo lielākais elektrības patēriņš ir tieši ūdens uzsildīšanai. Tāpēc, samazinot mazgāšanas temperatūru no 40 uz 30 grādiem, var ietaupīt 25% elektroenerģijas.”

Kā ietaupīt elektroenerģiju, lai tas sāpīgi nesit pa kabatai, domā daudzi. Porcelāna keramiķe Aira Lesiņa savā elektriskajā ceplī vairs neliek pusi savu darbu, kā tas ir bijis agrāk, bet daudz vairāk: “Šajā mirklī pilnīgi godīgi ir pilni cepļi. Protams, arī es esmu spiesta par šo visu domāt. Jo elektrība ir viena no sadaļām, kuru uzdevumu skalā ieņem lielu vietu. Pirmais, kur visātrāk samazināt, ir ceplī likt pilnu cepli, nevis pustukšu laist.

Eksperti iesaka arī pirkt LED spuldzes, jo tās patērē līdz pat 10 reižu mazāk elektrības nekā kvēlspuldzes.

0 Komentāru