Potes pret Covid-19 saņemšanai iedzīvotāji pie vakcinācijas centra Rīgā pulcējās jau no sešiem rītā

4 komentāri
Potes pret Covid-19 saņemšanai iedzīvotāji pie vakcinācijas centra Rīgā pulcējās jau no sešiem rītā
EDIJS PĀLENS, LETA

Lai saņemtu poti pret Covid-19, iedzīvotāji pie vakcinācijas centriem šorīt pulcējās jau vairākas stundas pirms to atvēršanas, piemēram, galvaspilsētā – jau no sešiem rītā, vēsta TV3 Ziņas.

Vakcinācijas centram Krasta ielā darbs bija jāsāk pulksten 9.00, savukārt pirmie cilvēki turp bija atnākuši jau ap plkst. 6.00 no rīta. Lielās intereses dēļ pirmie potēties gribētāji tika ielaisti pusstundu iepriekš. Sākotnēji nelielā rinda līkločos izstiepās pat Krasta ielā.

Iespēju saņemt poti pret Covid-19 galvaspilsētā pie “Atta” centra izmantoja tiešām ļoti daudzi, rindas veidojās nemitīgi, un TV3 Ziņu uzrunātie iedzīvotāji norādīja, ka viņi uzticas zinātnei un saceltā ažiotāža par “AstraZeneca” nav ietekmējusi viņu lēmumu vakcinēties.

“[Esmu] parastā rinda, neesmu prioritārajā grupā. Pamatojoties uz kritisko domāšanu, palasīju gan internetā, gan pētījumos pieejamo informāciju [par “AstraZeneca” ražoto vakcīnu] un neradās šaubas uzticēties Oksfordas zinātniekiem. Pagājušas tikai pirmās piecas minūtes [kopš vakcīnas saņemšanas], bet būs labi,” norāda rīdzinieks Jānis.

“Ir liels prieks, uzelpa, bet fiziski nekas. Es atnācu ļoti agri, es stāvēju varbūt stundu un 40 minūtes pirms 8.00. Bez prioritārās grupas. Tehniski varbūt depresija skaitās kā priritārā grupa. Saslimt ar Covid-19 ir lielāki riski, esmu samērā jauna, es domāju, ka man – ne, man nav bail,” norāda kāda pie “Atta” centra sastaptā rīdziniece.

Tikmēr rīdziniece Līva stāsta, ka atbraukusi astoņos no rīta un pirms plkst. 9.00 tikusi iekšā potēties un par iespēju vakcinēties arī tiem, kas nav prioritārajā grupā, uzzinājusi ar “Twitter” starpniecību. “Statistika rāda, ka tā pat nav bīstamāka kā citas vakcīnas, man ir svarīgāk saņemt vakcīnu. Man darbs stāv, ja es neesmu savakcinējusies. Es neesmu prioritārajā grupā, bet šī iespēja nāca un lieliski,” stāsta viņa.

Sanākušie neslēpa, ka 16. aprīlī viņiem ir svētku sajūta un iespēja vakcinēties ir gaidīta ilgi. Vieni cer ātrāk satikt savus tuviniekus un atgriezties normālā dzīvē, savukārt citi to uzskata par pienākumu, lai sabiedrība ātrāk iegūtu kolektīvo imunitāti.

“Gribas atpakaļ dzīvi vairāk vai mazāk normālu, tas ir galvenais iemesls. Vecmammu un savu mammu neesmu redzējis vairāk nekā gadu,” atzīst kāds rīdzinieks.

Poti saņemt atnākušais rīdzinieks Jānis stāsta, ka pēc vakcīnas pret Covid-19 saņemšanas jūtas forši un viņam ir svētku sajūta. Taujāts, kāpēc viņam ir bijis svarīgi nākt un stāvēt attiecīgajā rindā, viņš norāda, – “kā saka, vieni iet karot, lai citi varētu sēdēt mierā. Līdz ar to, ja grib, lai būtu tā masu imunitāte, tad kādam tas ir jādara.” Jānis, komentējot, vai viņam nav bijušas bažas par “AstraZeneca” vakcīnu, pauž  – viņa ieskatā, jebkurai vakcīnai varot būt blaknes un tā esot loterija, kā vakcīnu uzņems konkrētais organisms, bet mērķis, viņaprāt, attaisno riskus.

“Tā ir tāda mana pilsoniskā izvēle, es gribu atvieglot darbu mediķiem un gribu normāli dzīvot,” stāsta Aksels, kurš, lai saņemtu poti, rindā stāvējis stundu.

Lielās intereses dēļ vakcinācijas centri šodien atvēlētās vakcīnu devas izsmēla jau krietni pirms plānotā darbalaika beigām. Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča aicina iedzīvotājus izmantot iespēju arī rīt, 17. aprīlī, saņemt poti pret Covid-19.

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča

“Kā jūs redzat, rinda ir gara, līdz ar to es gribētu teikt, ka mēs esam gandarīti, ka cilvēkiem ir svarīgi saņemt vakcīnu. Es domāju, ka ikviens, kas šeit sēž, tomēr jūtas īpaši. Tas mans ieteikums, – tie cilvēki, kas šodien nepagūst, droši izmantot iespēju rītdien.”

Pie vakcinācijas centriem piektdien, 16. aprīlī, manīti arī tā sauktie “antivakseri”, kuri centušies cilvēkus atrunāt no potēšanās. Taču arī TV3 Ziņu uzrunātie iedzīvotāji norādīja, ka viņu izvēle pamatojas uz zinātniskiem pētījumiem, nevis propagandas un dezinformācijas izplatītāju saukļiem.