“Positivus” festivālā uzstāsies arī viesi no Tallinas mūzikas nedēļas

0 Komentāru
“Positivus” festivālā uzstāsies arī viesi no Tallinas mūzikas nedēļas
Foto: REUTERS/SCANPIX

“Positivus” festivāls un Tallinas Mūzikas nedēļa arī šogad “Palladium” skatuves apmeklētājiem piedāvās iepazīties ar aizraujošākajiem un talantīgākajiem māksliniekiem no Igaunijas, aģentūru LETA informēja “Positivus” festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Igolniece.

Pirmo reizi klausītājiem tiks piedāvāta divu dienu programma – 19.jūlijā uz skatuves kāps “Wilhelm”, “Sillamaa Trad.Attack!” un Martens Kuningass, savukārt 20.jūlijā – Argo Valss, “Three Leg Dog” un Kali Brīss.

Igolniece pastāstīja, ka mazāk nekā gada laikā “Wilhelm” ir uzstājušies gandrīz visās nozīmīgākajās Igaunijas koncertvietās un pasākumos, turklāt kritiķu atsauksmes par grupu ir arvien slavējošākas un slavējošākas. Grupas džeza un “indie” popa skanējumu veido divu dāmu vokāli dažādu stīgu instrumentu un perkusiju pavadījumā.

Sandras Sillamā “Trad.Attack!” ir dūdistes, ģitārista un bundzinieka apvienība, kas savā mūzikā izceļ interesantāko no igauņu tautas mūzikas, ietērpjot to netradicionālās skaņās un aranžējumos.

Igauniski dziedošais dziesminieks Kuningass rudenī laidīs klajā savu otro albumu “Praktiline Mees”, ko kaimiņvalsts prese jau šobrīd dēvē par vienu no gada gaidītākajiem ierakstiem. Igolniece pastāstīja, ka īpaši tiek izceltas mūziķa radītās melodijas, kurās uzreiz dzirdams, ka tās top, tikai un vienīgi eksperimentējot ar skaņām mēģinājumos un koncertos.

Valss ir komponists un ģitārists, kura koncertiem tiek piesaistīti līdz pat astoņiem mūziķiem, kas palīdz realizēt visu to, ko Valss pirms tam ir radījis studijā. Viņa mūziku, pēc Igolnieces teiktā, nav iespējams ielikt nekādos stilistiskajos žanros, jo savas instrumentālās dziesmas Valss cenšas veidot pēc iespējas dažādākas, ievērojot tikai vienu vienīgu principu – tām jābūt pēc iespējas grūvīgākām.

Pēdējos gados Igaunijā ir radušās neskaitāmas “indie” un folkmūzikas grupas, uz kuru fona “Three Leg Dog” izceļas, spēlējot psihedēlisko roku, ko iedvesmojusi teju visu šī žanra leģendu daiļrade.

Jau ziņots, ka “Positivus” festivāls šogad notiks trīs dienas – 18.jūlijā, 19.jūlijā un 20.jūlijā – Salacgrīvā. Festivālā uzstāsies arī “Kraftwerk”, “Bastille”, Ellija Goldinga, “The Kooks”, “The 1975”, “Daughter”, Laura Mvula, “Junip”, “Temples”, “Of Montral”, “MØ”, “You me at six”, “Kid Karate”, “Birth of joy”, ”King Charles”, “Pompeya”, “FM Belfast”, “Elbow”, Anna Kelvi, “Future Islands”, “AlunaGeorge”, Čets Feikers, “NONONO”, kā arī “And so I watch you from afar”, “The Horrors”, “A-Trak”, “Just Blaze”, “Tricky” un saksofonists Faro Sanderss ar grupu, kā arī Džastina Lī Brauna ar “Latvian Blues band”.

Biļetes nopērkamas “www.positivusfestival.com”, “Biļešu servisa” kasēs un “Nordea” bankomātos.

“Positivus” festivāls norisinās jau astoto gadu.

0 Komentāru