Populārais šlāgerdziedātājs Madzulis stājas tiesas priekšā par neizdevušos tūrisma biznesu

2 komentāri
Populārais šlāgerdziedātājs Madzulis stājas tiesas priekšā par neizdevušos tūrisma biznesu

Par pamatīgas naudas summas – vairāk nekā 200 000 eiro piesavināšanos no ceļotgribētājiem tiesas priekšā stājušies bankrotējušās tūrfirmas “Relaks Tūre” vadītāji. Viņu vidū ir arī kāds savulaik citā ampluā pazīstams cilvēks – šlāgerdziedātājs Hardijs Madzulis. Skaidrot notikušo viņš šodien nevēlējās. Savukārt sadusmotie klienti cer, ka Madzulis naudu atdos, strādājot piespiedu darbus.

“Ūdenskritums”, “Ledājs” – tās ir dažas no šlāgerdziedātāja Hardija Madzuļa dziesmām, kuru klipi filmēti eksotiskās vietās pa visu pasauli – ceļošana ir Madzuļa sirdslieta, un bizness, kas vēl pirms pāris gadiem zēla un plauka. Tagad viņš slēpjas no kamerām, sadusmotu bijušo klientu pārpildītā tiesas zālē.

Uz apsūdzēto sola arī otra “Relaks tūres” amatpersona – Evita Grāvīte. Madzulis lūdza tiesai neļaut filmēt procesu, un tiesnesis viņa lūgumu respektēja. Tikmēr viens pēc otra no zāles iznāca liecinieki. Madzuļa vēlme aizlāpīt firmas neveiksmes ar jauno klientu naudu izvērtās par biznesa katastrofu.

“Viņš jau zinot, kāda ir situācija firmā, vienalga organizēja tālos reisus, kuros bija liela nauda jāiegulda. Tā bija tā, ko visi jau uz priekšu bija samaksājuši. Ļoti nepatīkami ir advokāta jautājumi. Par vienu un to pašu, riņķī un riņķī. Kamēr prokurors aizrādīja,” teic cietusī kliente Lija.

Ne Madzulis, ne viņa advokāts sniegt komentārus šodien nevēlējās. Lūk, šādi notikušo Madzulis pirms trim gadiem skaidroja raidījumam “Bez Tabu” – lai gan parādi bija pamatīgi, firma aizvien “medīja” jaunus klientus, solot pasakainus ceļojumus, par kuriem jāmaksā iepriekš: “(BT: Vai tas ir droši?) Es neteikšu, ka ir droši kaut kas mūsdienās. Daudzām firmām ir grūti. Varbūt pat labi, ka runājam par televīziju šobrīd, man pašam paliek vieglāk.”

Franču Rivjēra, Dānija, Austrālija – sapņi par šiem galamērķiem un iemaksātā nauda lietā cietušajiem izkūpējusi. Dažas epizodes ir par 2014. gadu. Visvairāk klientus saniknojis, ka līdz ar finanšu neveiksmēm, uzņēmums izvēlējies strausa taktiku, vienkārši slēdzot biroju un neko nepaskaidrojot.

“Es domāju, lai atstrādā. Citu variantu neredzu. (..) Ja dabūsim naudu, tad jau arī bankas dabūs, lielās iestādes, kam viņi parādā,” saka cietušais klients Arnis.

Apsūdzības ieskatā, notikusi klientu naudas izšķērdēšana. “Tas ir sevišķi smags nodarījums, bet par sodu runāt pāragri, jo tiesas izmeklēšana ir pašā sākumā, kā būs, tā būs. Paredz arī brīvības atņemšanu, sankciju ietvaros,” skaidro prokurore Viktorija Šumska.

Pirms diviem gadiem ”Relaks tūre” tika atzīta par maksātnespējīgu. Vislielāko naudu varētu būt zaudējis kāds pāris, kurš vēlējies braukt uz Austrāliju un uzņēmumam samaksājis pat 11 000 eiro.