Politologs: Levits ar savu runu uzstādīja augstu latiņu citiem politiskajiem līderiem

21 komentārs
Politologs: Levits ar savu runu uzstādīja augstu latiņu citiem politiskajiem līderiem
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pirmajā runā Saeimā pēc stāšanās amatā Valsts prezidents Egils Levits uzstādījis augstu latiņu citiem politiskajiem līderiem, komentējot Levita runu, sacīja politologs Juris Rozenvalds.

Viņš norādīja, ka runa bija nopietna un konceptuāla, kas rosina domāt, ka to sarakstījis pats prezidents, nevis kāds cits.

Rozenvalds akcentēja, ka Levita runā svarīgas bija izvirzītās prioritātes – gan par nevienlīdzības mazināšanu, gan piederību. Vienlaikus politologs pauda šaubas, vai prezidentam pietiks spēka tās visas virzīt uz priekšu.

Lasi vēl – Valsts prezidents: Jāizmēž māja no korupcijas un partiju atkarības no ziedotājiem

Rozenvalds gan pauda neizpratni par to, ko no prezidenta runas varēja iegūt krieviski runājošā tautas daļa, ņemot vērā, ka prezidents jau iepriekš solījis, ka būs visas tautas prezidents.

Politologs slavēja Levita izvēli runā iesaistīt vēstures apskatu un minēt kaut ko pozitīvu par katru prezidentu. Politologs to novērtēja kā “simpātisku” aspektu runā.

Jau vēstīts, ka Levits, uzņemoties amata pienākumus, pirmdien Saeimas ārkārtas sēdē nodeva svinīgo solījumu.

“Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās sirdsapziņas,” teica Levits. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) gan aicināja viņu nodot solījumu atkārtoti, pēdējā vārda vietā sakot “apziņas”, nevis “sirdsapziņas”, lai solījums atbilstu Satversmē rakstītajam.

Pēc tam Levits parakstīja svinīgo solījumu, kas tiks nodots glabāšanā Valsts arhīvā, un tika atskaņota Latvijas valsts himna.

Valsts prezidenta uzruna pie Brīvības pieminekļa