Komentāri

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir pagarinājusi pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu piecās pašvaldībās – Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, jo tur iesniegts tikai viens saraksts.

Likums paredz, ka CVK ir jālemj par desmit dienām pagarināt kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu, un otrdien tas vienbalsīgi arī tika izdarīts. Politologa Filipa Rajevska vērtējumā – nav normāli, ja vēlēšanās nav konkurences un vēlētājiem nav izvēles iespēju. Tāpēc, viņaprāt, ir vērts domāt par šādu novadu pievienošanu kādai lielākai pašvaldībai.

Filips Rajevskis

Filips Rajevskis
politologs, SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks

Ja vēlētājiem tiek piedāvāts tikai, tā teikt, viens ēdiens un nekādas alternatīvas, tad būtībā, es domāju, no valsts viedokļa būtu jāskatās uz iespējām paplašināt to konkurences lauku. Godīgi sakot, es domāju, ka šis varētu būtu ļoti labs iemesls paskatīties uz šiem novadiem no novadu apvienošanas aspekta. Ja nav konkurences, tad varbūt jāpaplašina novads – jāpievieno kādam citam, kur ir lielāka interese par pārvaldīšanu, kur ir lielāka konkurence.

Līdzīga situācija bija arī iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās pirms četriem gadiem. Toreiz viens kandidātu saraksts tika iesniegts septiņos novados. Iespēja iesniegt sarakstu pagarinātajā termiņā 2013. gadā tika izmantota sešos novados, un par vienu sarakstu nācās balsot tikai vēlētājiem Naukšēnos.

Filips Rajevskis uzskata, ka tie politiķi, kuri cīņā par varu iesaistījušies tikai pateicoties termiņa pagarināšanai, nevar tikt uztverti nopietni.

Filips Rajevskis

Filips Rajevskis
politologs, SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks

Es domāju, ka tas nav nopietni. Un tas reāli ir pat tāds negatīvs signāls vēlētājiem, ka tiek aicināti un lūgti dažādi kandidāti pat tie, kuri negrib startēt. Īstenībā tas, kas ir svarīgi vēlētājam, ka cilvēki grib startēt, ka viņi grib konkurēt, viņi grib cīnīties par varu. Tikai tad arī ir kaut cik normāls rezultāts pēc tam valdīšanas laikā.

Vai kādā no pieciem novadiem tiks izmantota papildus dotā iespēja iesniegt sarakstu, kļūs zināms valsts svētkos, 4. maijā, kad noslēgsies sarakstu iesniegšanas pagarinātais termiņš. Pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 3. jūnijā, patlaban kopumā pieteikti 594 saraksti.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl