Komentāri

Valdības veidošanas oficiālajās sarunās šodien klusums. Premjera amata kandidāts Māris Kučinskis šo dienu esot atvēlēja darbam pie jaunās valdības deklarācijas.

Pirmdien viņš tiksies ar Vienotības frakciju. Un Tv3 ziņu aptaujātie eksperti paredz, ka tieši tas būs Kučinska politiskās karjeras izšķirošais brīdis, jo tad varētu kļūt skaidrāks, ar ko beigsies plūkšanās par Tieslietu ministriju, kas vakar izcēlās starp koalīcijas partijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rūpīgi izrēķināto politisko matemātiku, kas Zaļo un zemnieku savienības politiķim Mārim Kučinskim ļāva kļūt par premjera amata kandidātu, vakar pamainīja abas parlamentārās opozīcijas mazās partijas.

Latvijas reģionu apvienība un No Sirds Latvijai kopīgi paziņoja, ka šīs partijas Kučinska valdībā noteikti nepiedalīšoties. Tomēr eksperti uzskata, ka tas vairāk bijis sabiedrisko attiecību gājiens, un šo partiju iesaiste valdībā nepieciešamības gadījumā būs cenas jautājums.

Mazo partiju paziņojums gan palielināja Vienotības ietekmi, jo bez tās vairākumu Saeimā Kučinska valdība teorētiski vairs nevarētu iegūt. Un jau neilgi pēc mazo partiju kopīgā paziņojuma Vienotības līdere Solvita Āboltiņa nāca klajā ar savu paziņojumu.

Tas ir, Vienotības sarkanā līnija valdības veidošanas sarunās būs tas, vai partijai ļaus pārņemt Tieslietu ministriju, ko nacionālā apvienība vadot nemākulīgi. Politologs Ivars Ījabs uzskata, ka tādējādi popularitāti zaudējusī varas partija cenšas atgriezties pie tiesiskuma aizstāvju tēla.

Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Ojārs Skudra norāda, ka tā varētu būt arī Vienotības līderes Solvitas Āboltiņas atriebība nacionālajai apvienībai.

Tieslietu ministrijas pasludināšana par Vienotības sarkano līniju jau vakar izraisīja asus iebildumus gan no koalīcijas partneriem, gan no Āboltiņas opozicionāriem pašas partijā. Vairums ekspertu prognozē, ka beigu beigās Kučinskim izdosies izveidot valdību un tajā piedalīsies pašreizējās koalīcijas partijas. Tomēr kā beigsies kaulēšanās par ministru portfeļiem esot pāragri spriest.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl