Politiķiem nepildot prasības, nākamajā piketā studenti varētu prasīt valdības demisiju

2 komentāri
Politiķiem nepildot prasības, nākamajā piketā studenti varētu prasīt valdības demisiju
LETA

Ja solījumi nerealizēsies, – nākamreiz prasīsim valdības demisiju. Tā pēc piketa pie Saeimas, kā arī Izglītības un Finanšu ministrijas pauž studentu pārstāvji. Sākoties valsts budžeta apspriešanai, viņi pieprasa finansējuma palielinājumu, tostarp pāriet uz pilnībā dotētu augstāko izglītību.

Studentu gājiens uz Saeimu ir kā paplašinājums pagājušās nedēļas akcijai pie Ministru kabineta, kad valdība diskutēja par papildu finansējuma piešķiršanu augstākajai izglītībai. Pirms nedēļas lēmums netika pieņemts, bet studenti saņēma solījumu par budžeta vietu saglabāšanu.

Taču, tā kā tieši šobrīd Saeima sākusi darbu pie valdības iesniegtā valsts budžeta nākamajam gadam, studenti politiķus turēja pie vārda.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs:

Te unikāla lieta, ka studenti nāk pie Saeimas prasīt arī pasniedzējiem algu, jo nepildās MK rīkojums.

Foto

Video

Iepriekš valdības sēdē Izglītības ministrijai nācās atzīt – jāizvēlas starp diviem ļaunumiem nepalielināt augstskolu pasniedzējiem atalgojumu vai samazināt budžeta vietu skaitu. Par budžeta vietām tika saņemts mutisks solījums tās saglabāt, taču studentus neapmierina arī tas, ka mācību spēkiem necels algas.

Studentu prasības vienlaikus atsegušas citu parādību. Vairākās augstskolās, tostarp Latvijas Universitātē, visas budžeta vietas nemaz netiek aizpildītas.

Tāpat valsts turpina apmaksāt programmas, kuru beidzējiem draud pārprodukcija.  Tam piekrīt arī studentu līderi, sakot, ka jomā nepieciešams audits.

”Valstij jābūt skaidram cilvēkresursu plānam, kas ir tas resurss, ka nepieciešams, kurās jomās,” saka Artūrs Šilovs no Rīgas Stradiņa universitātes. ”Un tas jādara, raugoties no kvalitātes viedokļa,” piebilst Šilovs.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis šodien atradās komandējumā, savukārt gan premjers, gan finanšu ministre konfrontāciju ar studentiem nemeklēja, mēģinot būt tik pretimnākoši šajā situācijā, cik vien var būt.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda: ”Svarīgs arī jūsu viedoklis, kur augstākajā izglītībā var strādāt efektīvāk, lai studentiem būtu garantija, ka jūs pēc tam arī darbu varat dabūt, un mēs to naudiņu iedodam efektīvi.”

Lai gan studentu saukļos bija saklausāms aicinājums ar laiku pāriet uz pilnībā valsts finansētu augstāko izglītību, atbildīgās komisijas vadītāja Ilze Viņķele sarunā ar LNT Ziņām par šādu iespējamību pauda šaubas.

Akcijai izklīstot, studentu apvienības pauda apņēmību sekot līdzi šobrīd doto solījumu izpildei.

Maira Belova, Latvijas Studentu apvienības priekšsēdētāja:

”Ja arī turpmāk augstākā izglītība būs atstāta novārtā politiskās gribas trūkuma dēļ, būsim spiesti atkal doties ielās un prasīt demisiju.”

Jautājumu par budžeta vietām un finansējumu valdība atkārtoti skatīs nākamajās sēdēs.

TOP komentāri

 • aldis kokarevics
  +1 +1 0

  aldis kokarevics

  tad lai arī par to tās bunduļgalvas domā,nevis kā tikai rīt un grābt un laupīt,maitas parazītiskie!!!
 • nu jau gan
  +1 +1 0

  nu jau gan

  ",,,pāriet uz pilnībā dotētu augstāko izglītību..."???
  STUDENTI, vai esat VISI gatavi pēc augstskolas strādāt TIKAI Latvijā???
  Vai jums VISIEM būs šeit darbs specialitātē???
  Vai, aizbraucot uz svešām zemēm zemenes lasīt, varēsiet nopelnīt tik daudz lai atdotu Valstij par studijām iztērēto naudu???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl