Politiķi vēlas samazināt nelegālo Krievijas TV satelītu izplatību Latvijā

58 komentāri
Politiķi vēlas samazināt nelegālo Krievijas TV satelītu izplatību Latvijā
PIXABAY

Topošās valdības politiķi ir apņēmušies samazināt nelegālo Krievijas TV satelītu izplatību Latvijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošās ministru amata kandidātu vadītajās darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.

Priekšlikumus valdības deklarācijai vēl vērtēs Finanšu ministrija, jo starp tiem ir arī daudzi finansiāli ietilpīgi pasākumi. Līdz ar to paredzams, ka deklarācijas melnraksts būs gatavs nākamnedēļ.

Deklarācijas projekta sadaļā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības jomā veicamajiem darbiem iekļauta ideja par informācijas tehnoloģijas jomas speciālistu skaita pieaugumu, ko plānots panākt, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju izveidojot atbilstošu programmu.

Tāpat topošās valdības politiķi plāno panākt nelegālo televīzijas izplatītāju samazinājumu par vismaz 50% līdz 2022.gada beigām. Ieviešot grozījumus “Aizsargāta pakalpojuma likumā”, radikāli iecerēts samazināt arī nelegālo Krievijas satelītu izplatību Latvijā.

Deklarācijas projekta sadaļā par e-pārvaldi, publiskajiem un elektroniskajiem pakalpojumiem ietvertas arī ieceres ieviest datu atvērtības principu. Politiķi cer, ka datu atvērtība atļaus privātajam sektoram, savstarpēji un ar valsti konkurējot, veidot ērtākus publiskos pakalpojumus.

Tāpat plānots turpināt darbu pie valsts un pašvaldību pārvaldes procesu digitalizēšanas un modernizēšanas, tai skaitā, virzot vienotu valsts digitālo pakalpojumu atbalsta centra modeli, kas celtu pakalpojumu kvalitāti.

Iecerēts arī turpināt attīstīt vienas pieturas aģentūru pakalpojumu saņemšanu gan klātienē, gan digitāli, sekmēt iestāžu sadarbību tiešsaistē, atbalstīt IT nozares jaunuzņēmumus, kas piedāvā tirgus produktu Eiropas Savienības vai globālā līmenī, kā arī popularizēt esošos e-pakalpojumus, radikāli paplašinot to kopējo lietojumu.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt “Jaunās Vienotības” politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).
58 komentāri