Politiķi sola, bet darbi pagaidām neseko! Studenti dosies gājienā

Pievienot komentāru
Politiķi sola, bet darbi pagaidām neseko! Studenti dosies gājienā
FOTO: LETA

Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir panākusi vienošanos ar premjerministru un izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, ka valsts finansēto studiju vietu skaits tuvākajos 3 gados netiks samazināts, bet 100% apstiprinājums tam vēl nav, jo valdības lēmums plānots tikai 1. novembrī – pēc budžeta likumprojektu pakotnes izskatīšanas Saeimā pirmajā lasījumā.

LSA aicināja premjerministru sasaukt ārkārtas valdības sēdi un neatlikt jautājumu uz 1. novembri, bet no premjerministra netika gūta piekrišana ārkārtas Valdības sēdes sasaukšanai.

LSA atgādināja, ka Pasaules Bankas eksperti raksturojuši Latvijas augstākās izglītības sistēmu kā ilgstoši nepietiekami finansētu no valsts puses un arī šogad Augstskolu likuma norma, kas paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām no iekšzemes kopprodukta, līdz valsts piešķirtais finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās sasniedz vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta, netiek pildīta.

31. oktobrī, kad Saeima skatīs valsts budžeta likumprojektu pakotni pirmajā lasījumā, notiks studentu gājiens, lai atgādinātu, ka augstākā izglītība ilgstoši ir nepietiekami finansēta no valsts puses un tā turpināt vairs nedrīkst – turpmākajos gados nepieciešams veikt mērķtiecīgus finanšu ieguldījumus augstākajā izglītībā, vienlaikus risinot gan kvalitātes, gan pieejamības jautājumus.

LSA aicina piebiedroties arī augstākās izglītības un zinātnes nozarē strādājošos, kā arī tos, kuri atbalsta LSA nostāju, ka augstākajai izglītībai jābūt valsts prioritātei ne vien priekšvēlēšanu lozungos, bet arī brīžos, kad tiek lemts par turpmākajiem plāniem.

Lasi vēl