Politiķi sāk darbu pie jaunas nodokļu reformas “pa visu laukumu”

5 komentāri

Politiķi Saeimā un valdībā sākuši gatavot vērienīgu nodokļu reformu, kurai būtu jāstājas spēkā no 2021. gada. Diskusijas gaidāmas gan par lielajiem nodokļiem, ko iedzīvotāji un uzņēmēji maksā no ienākumiem, gan dažādām nodokļu atlaidēm un speciālajiem režīmiem. Tikšot labotas arī iepriekšējā reformā pieļautās kļūdas.

Pirmdien uz pirmo sēdi sanāca Saeimas Nodokļu politikas apakškomisija. To vadīs KPV LV deputāte Iveta Benhena-Bēkena. Komisijā paredzēts uzklausīt dažādu sabiedrisko organizāciju viedokli par nepieciešamām izmaiņām.

Lēmumi par to, kādas izmaiņas atbalstītas, bet – kādas ne, tiks pieņemtas koalīcijas darba grupā aiz slēgtām durvīm. Par to pirmdien sašutumu neslēpa opozīcija.

Kas attiecas uz plānotajām izmaiņām, tad tikšot runāts par “visu laukumu”, pārskatot pilnīgi visus esošos nodokļus. Plašo vērienu politiķi pamato ar to, ka izmaiņas palikšot spēkā nākamos četrus gadus. Viens no priekšlikumiem ir labot iepriekšējas reformas kļūdas, piemēram, atsakoties no grūti administrējamā diferencētā neapliekamā minimuma.

Premjera pārstāvētā “Jaunā Vienotība” rosinās izvērtēt, vai un kādā veidā saglabājami tā sauktie mazie nodokļu režīmi, kuros par darbiniekiem netiek maksāts pilns sociālais nodoklis. Arī “Attīstībai/Par” uzskata, ka nodokļu ieņēmumiem būtu jāpieaug, tikmēr citas partijas par nodokļu celšanu runā negribīgi.

Saskaņā ar plānu nodokļu reforma jāizstrādā līdz nākamā gada aprīlim, savukārt tā spēkā stāsies no 2021. gada.

5 komentāri