Politiķi PBLA aicinājuši sekot līdzi, lai valsts līdzekļus atbalstam diasporā izmantotu lietderīgi

2 komentāri
Politiķi PBLA aicinājuši sekot līdzi, lai valsts līdzekļus atbalstam diasporā izmantotu lietderīgi
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Latvijas politiķi, tiekoties ar Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) vadību, aicinājuši organizāciju sekot līdzi, lai valsts ieguldītie līdzekļi atbalstam diasporā tiktu izmantoti lietderīgi, norādīja PBLA priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Saulīte skaidroja, ka februārī notikušajās PBLA vadības tikšanās ar valsts vadītājiem galvenokārt tika runāts par nākotni, proti, par to, kas steidzami jāsakārto Latvijā. Viennozīmīgi aktuālākais jautājums bijis finanšu jautājumu sakārtošana.

Tāpat ticis runāts par Latvijas drošību, latviskās izglītības un kultūra pieejamību ārvalstīs un Latvijas ekonomiskās izaugsmes iespējām, kā arī PBLA dalīborganizāciju aizvien nozīmīgo lomu šajos jautājumos.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) PBLA norādīja, ka PBLA savu lomu pārveido un pielāgo, kas Latvijai ir svarīgi. “Ja nebūs diasporas skolu, ja nebūs jūsu organizāciju un struktūras, tad Latvijai nebūs savs atbalsts pasaulē,” piebildis premjers. Viņš arī aicināja PBLA aktīvi iesaistīties un izsekot, lai valsts līdzekļi tiek izmantoti lietderīgi un prasmīgi.

Tikmēr Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pateikusies PBLA par darbu, neatlaidīgi uzturot dzīvu latviešu valodu, latviskumu un patriotismu, kā arī pateicās par gatavību aizstāvēt Latvijas intereses ārpus valsts robežām, kā arī pozīciju un iesaisti visās Latvijas svarīgākajās norisēs.

Gan Saeimas priekšsēdētāja, gan Ministru prezidents kā vienu no šobrīd svarīgākajiem darbiem tikšanās laikā minējuši valsts budžeta pieņemšanu. Parlamentam un valdībai esot jāstrādā plecu pie pleca, lai ieviestu “Moneyval” rekomendācijas un sakārtotu finanšu sistēmu atbildoši visaugstākajiem standartiem.

Kariņš arī lūdzis PBLA un dalīborganizāciju atbalstu kontaktu veidošanā ASV un visas pasaules finanšu organizācijās. Viņš uzsvēris, ka Latvijai ir kvalificēti augsta līmeņa profesionāļi, kas strādā pasaules finanšu centros augstākajos līmeņos un Latvijai ir nepieciešama viņu pieredze.

PBLA vadība arī tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP), izglītības ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) un ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPVLV).

2 komentāri