ZZS turpinās sadarbību ar Aivaru Lembergu

6 komentāri

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcija tikusies ar savu ilgstošo sadarbības partneri Aivaru Lembergu. Lembergs pirms mēneša tika iekļauts to cilvēku sarakstā, pret kuriem, vainojot korupcijā, ASV varasiestādes noteikušas finanšu sankcijas. Aizvadītajās nedēļās, tostarp arī daži prominenti “zaļzemnieki”, aicināja norobežoties no Lemberga. Taču šķiet, ka šis viedoklis vismaz pagaidām paliek mazākumā.

Lembergs Saeimā ieradās kopā ar sievu, nedaudz kavējot tikšanās sākumu. Pēc tikšanās ar ZZS savienības frakciju un valdi ASV sankciju sarakstā iekļautais Lembergs atkārtoti apgalvoja, ka Amerikas Savienotās Valstis ir apzināti dezinformētas un viņš sankciju sarakstā nokļuvis Latvijas iekšpolitisko cīņu dēļ: “Tās ir Bordāna, Rinkēviča un Kariņa sankcijas, tās nav ASV sankcijas.”

Lembergs akcentēja, ka joprojām neesot informēts par ASV lēmumu. Turklāt viņš nevarot zināt, vai sankcijas tiešām vērstas pret viņu, nevis kādu citu: “Man ir pamatotas šaubas, vai tajā preses relīzē minētais A.L. ir tas A.L., kas atrodas jūsu priekšā. Latvijā ir daudzi Lembergi, jā, un ir arī A.L., kā man teica.”

Par linča tiesu notiekošo dēvēja gan Latvijas Zemnieku savienības (LZS), gan Latvijas Zaļās partijas (LZP) līderi.

“Mēs nevaram pakļauties citas valsts diktātam, jo mēs esam neatkarīga valsts,” saka LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Cilvēkiem, tai skaitā partiju apvienības biedriem, arī partiju biedriem trūkst līdz šim informācijas,” norāda LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tikmēr Lembergs Satversmes tiesā iesniedzis pieteikumu kā pamatlikumam neatbilstošu, apstrīdot likumu, ar kuru Latvija pievienojusies ārvalstu sankcijām. Advokāta rēķinu, kas sagatavojis pieteikumu, viņam apmaksāt nav izdevies, bet pensiju viņš lūdzis sev izmaksāt skaidrā naudā. “Šo kontu es nevaru izmantot nekam. Ieskaitot, lai realizētu tiesības uz aizstāvību,” viņš saka.

Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura iepriekš aicināja Lembergu aiziet no politikas, sēdē nepiedalījās, jo atrodas ārzemēs.

Viņa telefonintervijā TV3 Ziņām sacīja, ka nākamnedēļ gaidāmajā Zemnieku savienības valdes sēdē mudinās jautājumu pārrunāt vēlreiz, bet jau plašākā lokā: “Tas viedoklis, ko es paudu, nav tikai mans viedoklis. Es zinu, ka ir biedri, kas līdzīgi domā. Mēs esam ne tikai opozīcijā, bet lielā mērā politiskajā strupceļā, izolācijā, tas ir iemesls, kāpēc es aicināju Lemberga kungu saprast šo sarežģīto situāciju un ļaut ZZS, vismaz LZS, attīstīties jaunā kvalitātē.”

Pamest Latvijas Zemnieku savienību Reizniece-Ozola neplāno.

6 komentāri