ZZS prezidenta amatam, visticamāk, virzīs Vējoni

Komentāri

Zaļo un zemnieku savienība Valsts prezidenta amatam, visticamāk, varētu virzīt aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa kandidatūru. Šāda iespēja apspriesta savienības līderu neformālā sanāksmē. Iebildumus pret Vējoņa kandidatūru nav cēlis arī viņa iekšējais oponents savienībā, Ventspils mērs Aivars Lembergs. Politikas analītiķi un koalīcijas partneri Vējoņa izredzes kļūt par valsts galvu vērtē piesardzīgi optimistiski.

Par neformālās tikšanas vietu vakar vakarā izraudzīta Zemkopības ministrija. Sarunā piedalījās visu četru apvienībā ietilpstošo partiju līderi. Lai arī piesaukti seši kandidāti, galvenās diskusijas bijušas par klāt neesošo Raimondu Vējoni, kurš, amata pienākumus pildot, atrodas vizītē Afganistānā. Par spīti iepriekšējām domstarpībām, Ventspils mērs Vējoņa kandidatūrai šķēršļus neesot licis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar to nākamo trešdien Zaļā partija viņu varētu oficiāli virzīt uz augsto amatu. Galīgo lēmumu pieņems ZZS valdes un frakcijas kopsēde 11.maijā. Brigmanis ne apstiprina, ne noliedz, ka neoficiālajā sarunā panākta vienošanas virzīt tieši Vējoni.

Vējoņa izredzes tikt nosauktam kā ZZS kandidātam kuluāros tiek raksturotas kā augstas, taču vispirms viņam pašam tam jāpiekrīt – Latvijā Vējonis ierodas nākamnedēļ. Tāpat ambīcijas nav atmetis ZZS sadarbības partneres Liepājas partijas līderis Uldis Sesks.

Jāpiebilst, ka Vējonis, kurš ir viens no populārākajiem valdības ministriem, atbilst visiem Brigmaņa nosauktajiem kritērijiem. Ja ZZS izvirza Vējoni, viņa ievēlēšanai prezidenta amatā būs nepieciešams vēl vismaz divu partiju atbalsts. Partneri koalīcijā ir atturīgi, vai viņš varētu kļūt par kopīgu kandidātu.

Ja Vējoni ar koalīcijas balsīm ievēlēs par valsts prezidentu, ZZS vairs nebūtu pamata sūdzēties par amatu trūkumu augstākajos varas ešelonos. Tas arī mazinātu runas par Straujumas valdības krišanu, kas, kā izriet no neformālās sarunās paustā, neesot zaļzemnieku interesēs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl