ZZS plāno pārrunāt turpmāko sadarbību ar Aivara Lembergu vadīto “Latvijai un Ventspilij”

3 komentāri

Trešdien, 18. decembrī, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) sprieda par Aivara Lemberga sankcijām. Nolemts deleģēt pārstāvi sarunām ar Ventspils mēru – tas būs “Zaļās partijas” līderis Edgars Tavars.

Viena no ZZS redzamākajām politiķēm Dana Reizniece-Ozola pirmdien – pretēji citiem politiskā spēka līderiem – nostājās pret ASV sankcijām pakļauto Ventspils mēru Aivaru Lembergu un publiski aicināja viņu kopējā labuma vārdā aiziet no politikas.

Bijušajai finanšu ministrei, kura patlaban pārstāv ZZS, Lembergs trešdien atbildi parādā nepalika, liekot manīt, ka nekur iet negrasās, un atgādinot Reizniecei-Ozolai, ka viņa vēl nesen bija tieši ZZS sadarbības partnera “Latvijai un Ventspilij” biedre.

Lembergs norādīja: “Vai tad tas ir kaut kas jauns, ka cilvēkam ir īsa atmiņa un savam labumam ir gatavs darīt jebko?”

Ventspils mērs arī apšaubīja, vai šādu norobežošanos pozitīvi novērtēs Latvijas sabiedrība. Vienlaikus par Lemberga jautājumu trešdien apspriedās ZZS valde, kas deleģēja priekšsēdētāju Edgaru Tavaru pārrunām ar “Latvijai un Ventspilij” par tālāko sadarbību.

Vaicāts, vai jautājums par iespējamu sadarbības pārtraukšanu varētu būt starp tiem, ko pārrunās, Tavars atbildēja: “Es negribu izdarīt publiskas hipotēzes. Mēs noteikti pārrunāsim šo lietu. Šī ir ļoti nopietna lieta. Arī mūsu apvienības ietvaros, ne tikai valsts situācijai.”

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis vērtēt, vai Lembergam piemērotās sankcijas varētu būt pamats valsts finansējuma izmaksu pārtraukšanai ZZS.

3 komentāri