ZZS par mērķi izvirzījusi premjerministra amata saglabāšanu arī jaunajā valdībā

9 komentāri

Ceturtdien, 2. augustā, savus kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza divas no valdošās koalīcijas partijām.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) par mērķi izvirzījusi premjerministra amata saglabāšanu arī jaunajā valdībā, tikmēr kādreizējo spozmi zaudējušās “Jaunās Vienotības” galvenais izaicinājums būs iekļūt nākamajā parlamentā.

Kā premjerministra partijai piedien, ZZS vēlēšanu sarakstu prezentācijai bija rezervējusi Lielo ģildi. Ar teju stundu ilgu referātu par valdības paveikto uzstājās tās vadītājs. Māris Kučinskis paziņoja, ka izdevies izpildīt lielāko daļu solītā un sasniegt Latvijas attīstības plānā ierakstīto par ekonomikas izaugsmi ar 5% ātrumu. Runājot par vēlēšanām, tika uzsvērts, ar ko ZZS valdību kopā noteikti neveidos.

“ZZS varētu tūliņ mesties “Saskaņas” apskāvienos un pēc vēlēšanām veidot valdību, es skaidri pasaku nē, mēs to nedarīsim! Tāda nākotne mums nav pieņemam,” norādīja Kučinskis.

Pēc cita ZZS līdera – Augusta Brigmaņa – teiktā, apvienības uzdevums ir vadīt jauno valdību. Mērķis tiek pamatots ar reitingiem, kas liecina, ka ZZS  ir populārākā starp tā sauktajām labējam partijām, reitingam pārsniedzot 10%. Lai valdību izveidotu, ZZS, visticamāk, būšot jārunā ar Artusa Kaimiņa “KPV.LV” vai Jutas Strīķes konservatīvajiem. Abas izvēles Brigmanim nesot tīkamas, taču tāda esot politika. Jebkurā gadījumā ZZS neesot gatava atteikties no sava neformālā līdera, kuram gaidāms spriedums garākajā Latvijas tiesas prāvā.

Brigmanis norāda: “Jūs nesagaidīsiet publisku paziņojumu no manis, ka mēs no Lemberga norobežojamies. Tādi politiski paziņojumi no manis neskanēs!”

Lembergs gan vēlēšanās nekandidēs, savukārt Brigmanis būs saraksta līderis Zemgalē. Kučinskis kā pirmais izvirzīts Vidzemē, savukārt Latgalē lokomotīve būs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Rīgā pirmā ir finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Tikmēr Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze būs pirmais Kurzemē. Sarakstā atrodami arī vairāki pazīstami sportisti.

Bez pompozitātes savu kandidātu sarakstus CVK ceturtdien iesniedza “Jaunā Vienotība”. Sešu partiju apvienība, kuras kodolu veido “Vienotības” politiķi,  joprojām nevar atgūt zaudēto spozmi, par spīti gadu ilgušiem mēģinājumiem mainīt savu tēlu sabiedrības acīs. Latvijas faktu reitingi liecina, ka par “Jauno Vienotību” gatavi balsot 1,9% vēlētāju, savukārt SKDS, ka 2,9%. Partijas politiķi gan nešaubās, ka arī 13. Saeimā “Vienotības” frakcija būs, vēlētājiem tikai esot jādod laiks iepazīt “Jauno Vienotību”.

“Mani drošu dara tas, ka “Vienotība” šajās vēlēšanas startē ar ļoti skaidru eiroatlantisku izvēli un, redzot citu partiju piedāvājumu, “Vienotība” būs tā, kas nodrošinās šī kursa nemainīgumu,” komentē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ašeradens būs saraksta līderis Kurzemē, Rīgā ar pirmo numuru kandidē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Vidzemē līdere ir Saeimas priekšsēdētājas biedres Inese Lībiņa-Egnere, Zemgalē ar pirmo numuru kandidē labklājības ministrs Jānis Reirs, savukārt Latgalē ar pirmo numuru kandidē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.
9 komentāri