ZZS nolēmuši savu kandidātu uz Ministru prezidenta amatu nevirzīt

Pievienot komentāru
ZZS nolēmuši savu kandidātu uz Ministru prezidenta amatu nevirzīt
FOTO: LETA

Pavērsiens valdības veidošanas sarunās. Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir nolēmis uzņemties iniciatīvu premjera amata kandidāta izvirzīšanā.

Vējonis par to paziņoja pēc šodien notikušām neformālām sarunām ar koalīcijas partijām, kuras trīs nedēļu laikā tā arī neesot spējušas vienoties par jaunu valdību.

Tāpēc prezidents nolēmis mainīt atvaļinājuma plānus un nākamnedēļ pats uzrunāt iespējamos premjera amata kandidātus. Viņš norādīja, ka amata kandidāti esot jāmeklē politiskajās partijās.

Prezidents vienlaikus akcentēja, ka nākamā valdošā koalīcija ir jāveido tām pašām trim partijām, kas veido arī demisionējušo Ministru kabinetu – Vienotībai, Zaļo un zemnieku (ZZS) savienībai un Nacionālajai apvienībai (NA).

Prezidents no atvaļinājuma plāno atgriezties 6. janvārī, līdz ar to pirmā iespējamā tikšanās ar kādu potenciālo premjera amata kandidātu varētu notikt nākamajā piektdienā.

Šodien notika arī neformālas Valsts prezidenta sarunas ar Vienotību, ZZS un NA.

Zaļie zemnieki paziņoja, ka nolēmuši savu kandidātu uz Ministru prezidenta amatu nevirzīt. Tikmēr Vienotība gatava piedāvāt savu kandidātu, un partijas valde par turpmāko rīcību spriedīs pirmdien.

Pašlaik jau tiek pieļauta iespēja, ka partija atteiksies no savas līdz šim vienīgās pretendentes uz premjera amatu – Solvitas Āboltiņas kandidatūras, pret kuru iebilduši iespējamie valdības partneri.

Tikmēr Nacionālās apvienības NA pārstāvji akcentēja, ka Solvitas Āboltiņas kandidatūras jautājums esot izsmelts, un Vienotībai tas būtu jāsaprot.

Partijas līderi norādīja, ka nākamajā valdībā vajadzētu būt pēc iespējas mazāk izmaiņām attiecībā uz koalīcijas sastāvu un atbildības sfēru sadalījumu.