ZZS izvirzījuši mērķi nākamajā Saeimā iegūt vismaz 30 mandātus

10 komentāri
ZZS izvirzījuši mērķi nākamajā Saeimā iegūt vismaz 30 mandātus
Foto: Evija Trifanova/LETA

Partijas turpina iepazīstināt sabiedrību ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu kandidātiem. Ceturtdien, 2. augustā, to izdarīja arī pašlaik ietekmīgākais politiskais spēks Latvijā – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Apvienības līderi noskaņojušies nezaudēt varu arī pēc vēlēšanām un aicina vēlētājus neļauties agresīva populisma valdzinājumam.

Valdošajai ZZS par labu nākuši tikko kā publiskotie iekšzemes kopprodukta rādītāji, kas liecina, ka Latvijas ekonomika gada laikā pieaugusi par pieciem procentiem. Iepazīstinot ar vēlēšanu sarakstu kandidātiem, “zaļzemnieki” šo rādītāju vairākkārt pieminēja kā apliecinājumu tam, ka lietas valstī attīstoties pareizajā virzienā.

“Tas ir temps, kas mums ir jātur,” norādīja ministru prezidenta Māris Kučinskis (ZZS).

Savukārt ZZS valdes loceklis Edgars Tavars pauda: “Dzīve Latvijā tikai paliek labāka. Balsot par kādu citu, jo “nepaliks jau sliktāk”, var būt kļūdains lēmums – var palikt sliktāk. Mums ir jāturpina mūsu darbs, iesāktās reformas.”

Politiskā spēka vēlēšanu saraksta līdere Rīgā būs finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Vidzemē ar pirmo numuru startēs premjers Māris Kučinskis, Latgalē – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Kurzemē Saeimas deputāts Gundars Daudze un Zemgalē – deputāts Augusts Brigmanis. “Zaļzemnieki” paši sevi slavē par valdības paveiktajiem darbiem.

Reizniece-Ozola min: “Ja izdodas īstenot tādas apjomīgas ieceres kā nodokļu reforma vai veselības reforma, ticiet man – sajūta tiešām ir kā uzvarēt Olimpiskajās spēlēs. Kučinska komanda un ZZS kopumā ir sevi pierādījuši kā īstus labo darbu čempionus.”

“Zaļie zemnieki” izvirzījuši mērķi nākamajā Saeimā iegūt vismaz 30 mandātus, lai Kučinskis varētu vadīt arī nākamo valdību. Tomēr politiskā spēka līderiem nākas atzīt, ka sarunas par nākamo valdošo koalīciju būs smagas, jo būs jāvienojas ar citām partijām, kas ir strikti noskaņotas pret ZZS.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pauž: “Šobrīd ir tas uzbangojuma vilnis, kas saistīs ar Saeimas vēlēšanām. Gan jau pēc vēlēšanām šie bangojošie ūdeņi noplaks, un būs racionāls, vēss prāts, kur pirmajā vietā būs doma par to, kā labāk un tikai pēc tam – kā man.”

ZZS ir konservatīvs spēks, tāpēc daudzus pārsteidzis politiskā valdes locekļa un Latvijas Zaļās partijas vadītāja Edgara Tavara aicinājums sākt diskusijas par medicīniskās marihuānas legalizāciju. Tavars uzsver, ka tā ir viņa personīgā, nevis partijas, nostāja. Pēc politiķa domām, par jautājumu jāsāk saruna, jo, iespējams, medicīniskās marihuānas legalizēšanai varētu būt vairāki plusi.

Tavars min: “Palielinās gan tūrisma pieplūdums, rodas jaunas industrijas, jaunas darbavietas, bet tam visam jānotiek nevis pagrīdē, bet droši, sertificēti, drošības speciālistu, veselības speciālistu uzraudzībā un kontrolē. Ja to visu izdara, tad par to var diskutēt.”

Tas viss gan vēl esot jāizrunā kopā ar ekspertiem. ZZS pārstāvji jau ceturtdien kandidātu sarakstus un 4000 zīmju programmu iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā. “Zaļzemnieki” kā prioritātes norādījuši reformas veselības aprūpē, korupcijas apkarošanu, gudru nodokļu politiku un valsts drošības stiprināšanu.
10 komentāri