ZZS gatava pārraudzīt VM vai IZM un “samierinās” ar VARAM palikšanu nacionālajai apvienībai

0 Komentāru
ZZS gatava pārraudzīt VM vai IZM un “samierinās” ar VARAM palikšanu nacionālajai apvienībai
FOTO: LETA

Gala lēmumu par savu nostāju attiecībā uz valdības veidošanu šodien, 27. oktobrī, varētu pieņemt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Vakar pēcpusdienā partijas vadība pauda, ka tā “samierināsies” un strīdīgo Vides un reģionālās attīstības ministra amatu atstās nacionālajai apvienībai.

Pārējās koalīcijas partijas sagaida, ka Zaļo un zemnieku savienība piekritīs šobrīd piedāvātajam amatu sadales modelim jaunajā valdībā.

Tas paredz, ka Vienotībai jaunajā valdībā pienāktos premjera amats, kā arī atbildība par Finanšu, Ārlietu, Iekšlietu, Satiksmes un Veselības ministrijām.

Zaļo un zemnieku savienība varētu pārraudzīt Aizsardzības, Labklājības, Zemkopības un Ekonomikas ministriju, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju. Bet Nacionālā apvienība arī jaunajā valdībā turpinātu vadīt Kultūras, Tieslietu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī uzņemtos Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Domstarpības šobrīd izraisījusi Zaļo un zemnieku savienības vēlme uzņemties arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību.

0 Komentāru