Komentāri

Kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam? Par to šodien sprieda zinātnieki. Diskusija atklāja, ka viņiem nav vienotas atbildes uz gada aktuālāko jautājumu Latvijas politikā. Tika nosaukta vesela virkne prasību, kādai jābūt valsts augstākajai amatpersonai, taču izskanēja arī aicinājums pat apsvērt prezidenta amata likvidēšanu. 

Valstsvīrs ar dziļām vēstures, politikas un juridiskajām zināšanām, kurš spēj orientēties iekšpolitikā un ārpolitikā, kā arī brīvi pārvalda vairākas svešvalodas. Tādam ir jābūt nākamajam Valsts prezidenam akadēmiķa, bijušā ārlietu ministra Georga Andrejeva ieskatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vai kāds atbilst šādām prasībām – zinātnieki neviena kandidāta vārdu nenosauca. Vienīgi bijušais tiesībsargs Romāns Apsītis lika saprast, ka piemērotākais amatam būtu Egils Levits, kuru viņš salīdzināja ar prasmīgu namdari.

Savukārt politologs Ivars Ījabs diskusijas dalībniekus aicināja nepārspīlēt prezidenta lomu Latvijas politikā.

Un Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis pat aicināja apsvērt, paša vārdiem — ķecerīgu ideju — visu varu uzticēt premjerministram, bet prezidenta amatu vispār likvidēt.

Diskusija Zinātņu akadēmijā notika, atsaucoties Nacionālās apvienības aicinājumam, kura pirms prezidenta amata kandidāta nosaukšanas izvēlējusies uzklausīt dažādu sabiedrības pārstāvju viedokļus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl