Zemkopības ministra biroja vadītājs: Zaudējumi valstī noteikto ierobežojumu dēļ ir jākompensē

0 Komentāru
Zemkopības ministra biroja vadītājs: Zaudējumi valstī noteikto ierobežojumu dēļ ir jākompensē
IEVA LEINIŠA, LETA

Zaudējumi, kas uzņēmējiem radušies valstī noteikto ierobežojumu dēļ, ir jākompensē, aģentūrai LETA atzina zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts (NA), komentējot Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) otrdien, 20.aprīlī, valdības sēdē pausto par nepieciešamību lemt par valsts atbalsta izbeigšanu Covid-19 krīzē skartajiem.

“Ja tie ir zaudējumi, kas radušies valdības lēmumu rezultātā, tos ir nepieciešams kompensēt,” teica Eglīts, piebilstot, ka, piemēram, ļoti daudzi mājražotāji nespēja realizēt produkciju saistībā ar aizliegumu darboties gadatirgiem, un šie zaudējumi ir jākompensē, lai palīdzētu uzņēmējiem turpināt darbību.

Viņš piebilda, ka Zemkopības ministrija (ZM) ir saņēmusi 45,5 miljonus eiro Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai lauksaimniecībā, un atbalsta piešķiršana tiek ļoti rūpīgi izvērtēta, tostarp vai un kā konkrēto nozari un uzņēmumu ir ietekmējis Covid-19. “Nav tā, ka šīs naudas tiek izmaksātas visiem,” uzsvēra Eglīts.

Jau ziņots, ka otrdien, 20.aprīlī, Kariņš valdības sēdē pauda, ka valdībai būtu jāsāk domāt par valsts atbalsta izbeigšanu Covid-19 krīzē skartajiem. Vienlaikus Ministru kabinets atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzē novirzīt vēl papildu 126,5 miljonus eiro. Līdz šim tam bija novirzīti 320 miljoni eiro.

Kariņš aicināja finanšu ministru darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam kopā ar uzņēmēju organizācijām diskutēt par ko, kā iziet no valsts atbalsta sistēmas.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) piebilda, ka Latvija “milzu soļiem” tuvojas brīdim, kad valsts parāds veidos 50% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Tāpat Reirs pauda bažas, ka gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija rudenī saasināsies, nav iespējams prognozēt valsts iespējas turpināt sniegt atbalstu Covid-19 krīzē cietušajiem.

0 Komentāru