1 komentārs

Atlicis mazāk nekā gads līdz 2018. gada Saeimas vēlēšanām. Gatavojoties tām, pastāv bažas par vēlēšanu iecirkņu darbinieku kvalifikāciju, ja netiks palielināts šo darbinieku atalgojums, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Viņš skaidro, – bažas rada tas, ka pašlaik maksātās algas neatbilst vidējā atalgojuma līmenim valstī. Ja pēdējos 10 gados vidējais atalgojums valstī esot audzis par 50%, tad vēlēšanu iecirkņu komisijām tas audzis par 6%. Cimdars akcentē, ka pašreizējā situācijā cilvēki, kas strādā vēlēšanu iecirkņos, nonāk zaudētāju lomā. Proti, vēlēšanu komisijās strādā cilvēki, kas ikdienā pelna noteiktu algu, savukārt, darbojoties vēlēšanu komisijā, cilvēki savu atalgojumu zaudē.

Arnis Cimdars
CVK priekšsēdētājs

Tas, ko mēs piedāvājam cilvēkiem, kuri strādās iecirkņos, proti, atalgojums nu jau ilgstošu laiku neatbilst izpratnei par vidējo atalgojumu. Pēdējos desmit gadus valstī kopumā vidējais atalgojums ir palielinājies par 50%, vēlēšanu iecirkņu komisijām – par 6%. Tad, kad cilvēks iet strādāt iecirknī, viņam faktiski sanāk atteikties no darba stundām savā pamata darbā. Ja ir liela starpība starp to, ko viņš zaudē, samazinās motivācija. Atradīsies cilvēki, kas grib strādāt iecirknī, bet šeit būs jautājums par kvalitāti, – vai šie cilvēki spēs ātri un kvalitatīvi apkalpot vēlētājus, vai viņi spēs saskaitīt balsis, noformēt protokolu.

Vienlaikus CVK priekšsēdētājs min, – nedraudot situācija, ka vēlēšanu iecirkņos nebūs kas strādā, taču bažas ir par šo cilvēku kvalifikāciju un spēju ātri un kvalitatīvi apkalpot vēlētājus, apkopot un nodot informāciju.

TOP komentāri

  • s
    +1 +1 0

    s

    Ja pietrūkst kvalifikācijas, jāmācās.Zinu, ka medmāsas, skolotāji regulāri apmeklē kursus, vinu algas arī nav pieaugušas par 50%.Drīz atbrivosies n-tie pārvalžu darbinieki, vares dabūt speciālistus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl