Ždanokas partija protestē pret mācībām skolā valsts valodā

“Latvijas Krievu savienības” līdere Tatjana Ždanoka un viņas atbalstītāji trešdien, 1.maija rīkoja kārtējo mītiņu pret pāreju uz mācībām valsts valodā. Šoreiz protestētāju skaits bija salīdzinoši liels.

Atpakaļ uz rakstu

63 komentāri

 • Rihards Ronis
 • Elviss Pētersons

  Elviss Pētersons

  Nu tad kāpēc Jums vajag mācīties visus prirkšmetus Krievu valodā Valsts skolās? Lūdzu Krievu valodu, Krievu literatūru un vesturi mācaties Krievu valodā, matemātiku, bioloģiju utt. Valsts valodā. Kkas neapmierina, droši izmantojiet privātskolas. Nesaprotu, kur ir problēma, man nekas nav pret Latviešiem ar saknem un radiem Krievijā, bet uzspiest citiem savu valodu man gan šķiet neētiski, ja esas Latvietis un dzīvojat šeit pastavīgi.
  • Rico Rich

   Rico Rich

   Elviss Pētersons domāju tāpat, bet samērā daudz nākas uzturēties krievu sabiedrībā. Progresīvi domājošie vecāki pat grib savus bērnus laist LV bērnu dārzos, bet atduras pret to, ka personāls uzskata, ka krievu bērnam ir krievu bērnu dārzi :/ Pat pazīstamajiem jauktajā ģimenē ir bijusi ar to problēma
  • Marina Aljohina

   Marina Aljohina

   Elviss Pētersons varbūt ka krievu valoda runajošie ir 40% ???? gandrīz puse! augstskolas vienālga ir valsts valodā! kadas problemas? principa pēc????
  • Elviss Pētersons

   Elviss Pētersons

   Problēma ir tajā, ka man darbinieks knapi var izteikt Latviski ko viņš domā!!!
  • Elviss Pētersons

   Elviss Pētersons

   Rico Rich es Tevi saprotu, bet nekas nemainīsies, ja paši nemainīsimies. Es arī esmu spiests ļaut cilvēkam paskaidrot ko viņš domā Krieviski vai Angliski, kaut cilvēks ir dzimis, mācījies/studējis te.. un kā man justies? Darbu dara labi, viss okey.. bet kāpēc man jārunā citā valodā ar "Latvieti" ?
 • Jūlija Daugste

  Jūlija Daugste

  Esmu savā laikā (2002)absolvējusi mazākumtautību skolu(apmācības mums bija krievu valodā). Problēmu ar valsts valodas apgūvi nebija nevienam no maniem klasesbiedriem!!! Problēma ir tāda, ka nav tik daudz skolotāji krievu skolās, kuri varētu kvalitātīvi mācīt krievu bērnus tādus priekšmetus kā matemātika, fizika, bioloģija utt. Un tie, kurus sūta “uz savu russiju” vēl 90-jos gados ir aizbraukuši. Man te, piemēram, un manam vīram visi senči dzīvojuši pirms 20.gadsimta. Tāpēc tad, kad šodienas Latvijā dzīvojušos krievus mēģina repatriēt uz Krieviju, ir ļoti pretīgi! Mēs te neesam nekādi svešinieki!!!
 • Kaspars Vitols
 • Ēvalds Butāns

  Ēvalds Butāns

  Ko tad ždanokieši necīnās arī, lai viņu mīļās Krievijas sastāvā esošajās nacionālajās republikās, pirmkārt ievēro šo republiku pamatiedzīvotāju (tatāru, baškīru, udmurtu, komi, utt.) intereses - mācīties savā valodā, jebšu viņiem kārtējo reizi lielkrievu šovinisma izpausmess ir pirmajā vietā???? Piemērs: https://twitter.com/.../status/1123615623077081088/photo/1
 • Nellija Mugina

  Nellija Mugina

  Uldi.Ļoti precīzi pateikts.Zinu no savas pierrdzes.Vâcijã neviens ar viniem krieviski nerunâ.Neproti vai negribi mâcīties.Vâcies.
 • NAd

  NAd

  Cik dīvaini, ka skolēnus reprezentē cilvēki ar baltām galvām. Visā šitajā debatē nekad neesmu redzējusi nevienu kurš būtu paprasījis krievu skolēnam, kā viņš labāk vēlētos. Arī šitajās bildēs var redzēt ka tie daži bērni kas ir atnākuši, ir atnākuši tikai vecākiem un vecvecākiem līdzi.
 • Roberts Ceruss

  Roberts Ceruss

  Man riebjas ka šis jautājums ir ievirzīts kaut kādā pretīgā nacionalistiskā takā, jāskatās ir uz rezultātiem, nevis vai Jums šīs reformas liek vai neliek justies labi - valodas reforma, atbilstoši pētījumiem, ir palielinājusi krievvalodīgu latviešu spēju Latvijā iegūt augstāko izglītību un strādāt. Tas ir svarīgi un tas arī ir jāuzsver - Ždanoka vēlas bērniem liegt labu nākotni. Ar nacionalistiskiem lozungiem Jūs nevienu nepārliecināsiet.
  • Aigars Auseklis

   Aigars Auseklis

   Ar šādiem lozungiem ir iespējams cilvēkus pārliecināt. Tos kuri ir nacionāliski noskaņoti. Abās frontes pusēs.
  • Roberts Ceruss

   Roberts Ceruss

   Aigars kāda jēga? Vajag Latvijas Krievus pārliecināt mācīties latviski.
  • Vairis Le

   Vairis Le

   Roberts Ceruss Tu varētu mēğināt uztaisīt kādu pārliecināšanas akciju, piemēram, ždanokas pulciņa dalībniekiem, vai vismaz maskačkā, ķengaragā vai purčikā :D
 • janis

  janis

  ja tradicijas seit ir daudz zagt zagt un zagt zdanokai taisniba malacis vecene
 • Alens Kudrjavcevs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!